Search
Library
Log in
Watch fullscreen
7 years ago

00027301 (CZ, železniční část, 8'29'')

Jack Addams
00027301 (CZ, železniční část, 8'29'')

Romantický / Thriller

Skvělý mladý kryptoanalytik *** se vrací do *** po nucené přestávce, způsobené nervovým vyčerpáním. Německé námořnictvo náhle změnilo dosud používaný kód na tajných šifrovacích strojích a spojenecký konvoj, který plul napříč Atlantikem s deseti tisíci lidmi a životně důležitými zásobami na podporu britské války, byl v ohrožení. *** patřil k týmu v baráku číslo 8, který rozluštil původní kód.
Mezitím se britské a americké námořní velení zoufale snaží rozluštit kód, britské zpravodajské služby se domnívají, že v Parku je špión, který upozornil Němce na to, že jejich kód byl odhalen. Současně *** zjistí, že ***, krásná a tajemná dívka , kterou miluje, zmizela.
*** navštíví domek, kde bydlí *** spolu s ***. Obě dívky pracují v ***. Claire pracuje na německé knize, zakládá přepisy všech zakódovaných zpráv, a *** ukládá zachycené depeše. Po *** není ani vidu, ale *** při pátrání najde v dutině pod podlahou, čtyři listy původních kryptogramů. Do domku se nečekaně vrátí *** a překvapí ho. Spolu zkoumají šifrové texty a dospějí k tomu, že se jedná o německé signály. Pouhý fakt, že je *** odnesla z *** , znamená vlastizradu a oba se shodují, že *** hrozí vážný problém. Rozhodnou se, že ji najdou dřív než příslušné instituce přijdou na to, že něco není v pořádku.
*** se vrací do svého penziónu a s překvapením zjistí, že tam na něj čeká host: *** , člen tajné zpravodajské služby. *** předstírá, že si musí odskočit a schová tajné dokumenty. *** se vyptává na jeho vztah ke *** . *** vzpomíná na to, že se poznali na koncertě v Parku a na to jak následující měsíc, byl nejšťastnější v jeho životě, až se nepohodli, *** se s ním odmítla nadále stýkat a neodpovídala na jeho dopisy. *** se ho dále vyptává na jeho kryptografickou činnost, a poukáže na to, že možná Němci změnili svůj kód poté, co je upozornil někdo přímo z *** . Jericho je podezřelý vzhledem ke svému vztahu s *** , ale *** suše poznamená, že mnoho z jeho spolupracovníků je také podezřelých, neboť on považuje *** za semeniště potenciálních špiónů. Po jeho odchodu, Jericho spálí šifrové texty.
*** požádá *** po bohoslužbě o tajnou schůzku. Objevila původ depeší, které *** odcizila. Všechny čtyři přišly od stejné německé vojenské jednotky na Ukrajině. *** jí vysvětluje, jak rozluštit za pomocí klíče, německé kódy. Je jim jasné, že přestože *** originály byly zničeny, společným úsilím se dostanou ke kopiím a dešifrují je. ...

súvisí aj s / associated also with:
železnica železnice zeleznica zeleznice parní parný Steam vlak vlaky Train Trains Railway Railroad rušeň rušne lokomotiva železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun
železničná časť železniční část Railway Part česky Czech
železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory

Browse more videos

Browse more videos