Здравков: Нямам обяснение за грешката при дузпата
Бадема: Благодаря на всички за подкрепата
Александър Тодоров: Косоко ще дава обяснения
Тагове:

ЦСКА,
Левски

ЦСКА спечели срещу Левски с 1:0 в много нервен мач, в който бяха изгонени цели шест футболисти.

Победата за "червените" дойде след дузпа, реализирана в 69-ата мин. от Емил Гъргоров.

"Сините" изтърваха да реализират куп положения, които създадоха с човек повече. Борис Галчев от ЦСКА бе изгонен в 29-ата мин., но Левски не успя да се възползва от преимуществото си.

21 минути преди края пък ЦСКА получи дузпа, а за втори жълт картон правилно бе изгонен Станислав Ангелов. Гъргоров беше точен и донесе успеха на отбора си във вечното дерби.

Мачът започна вихрено, а положенията следваха едно след друго.

Още в 4-ата мин. Ларсен Туре получи страхотен извеждащ пас от Владимир Гаджев. Нападателят на "сините" видя, че Райс Мболи е напуснал от вратата си да го пресрещне и го прехвърли от 30 метра. Топката обаче мина съвсем близо да страничната греда.

Две минути по-късно златен шанс изтърва и ЦСКА. Омар Косоко бе оставен сам след центриране на Неманя Милисавлевич от фаул, но не успя да уцели вратата с глава.

Само 60 секунди по-късно Ларсен Туре отново излезе сам срещу Мболи. Французинът обаче си поведе дълго, а след това се опита да си изпроси дузпа. Съдията Георги Кабаков не му прости измамата и вдигна жълт картон.

В 13-ата мин. жълт картон получи и Борис Галчев. Той закъсня в опита си да отнеме топката на Орлин Старокин и го спъна непозволено.