Finał Ligi Mistrzów 2011/12
  • 11 years ago
Skrót spotkania finałowego ligi mistrzów rozgrywanego pomiędzy Chelsea F.C a F.C Bayernem Monachium 19.05.2012 roku na stadionie Allianz Arena w Monachium.

Składy:

F.C Bayern Monachium : Neuer, Lahm, Boateng, Tymoshchuk, Contento, Schweinsteiger, Kroos, Robben, Muller, Ribery, Gomez

Trener : Jupp Heynckes

Chelsea F.C : Cech, Bosingwa, David Luiz, Cahill, A.Cole, Mikel, Lampard, Kalou, Bertrand, Juan Mata, Drogba

Trener : Roberto Di Matteo

Przebieg meczu :
Od początku spotkania do ataku ruszyła drużyna z Monachium. Chelsea broniła się i postawiła tylko na kontrataki. Pierwsza połowa przebiegła bez stuprocentowej sytuacji. Bayern napierał na obronę Chelsea i miał bardzo dużo okazji do zdobycia gola, lecz obrona Chelsea była nieugięta. W drugiej połowie było bardzo podobie do 83. minuty, w której to Kroos pochwalił się fantastycznym dośrodkowaniem i nie pilnowany Muller uderzył głową - Bayern 1:0 Chelsea. Chelsea nie pozostała dłużna i z pierwszego rzutu rożnego jaki miała w tym spotkaniu padł gol. Po dośrodkowaniu Juana Maty z narożnika idealnie do piłki wyskoczył Didier Drogba i pokonał zaskoczonego Neuera.
Po 90. minutach gry mieliśmy dogrywkę. W 95 minucie strzelec bramki dla Chelsea faulował w polu karnym Riberiego. Wykorzystać rzut karny miał Robben. Podszedł do piłki i uderzył w lewy róg Cecha idealnie tam gdzie rzucił się bramkarz Chelsea. Większych emocji w dogrywce nie było.
W rzutach karnych w drużynie Bayernie Monachium pewnie wykorzystali jedenastki Lahm, Gomez, oraz Neuer, zaś Cech obronił strzały Olića oraz Schweinsteigera. W drużynie angielskiej Neuer obronił tylko strzał Juana Maty, a Lampard, David Luiz, A.Cole, i Drogba zdobyli bramki. Chelsea triumfowało po raz pierwszy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Chelsea triumfatorem Ligi Mistrzow 2011/12!

Dziękuję za obejrzenie/ przeczytanie relacji i zapraszam do regularnego odwiedzania mojego profilu. Postaram się zamieszczać regularne filmiki z finałów Ligi Mistrzów i nie tylko. Zapraszam!