Skip to playerSkip to main content
  • 2 days ago
Irán erősebb lett a háború alatt, figyelmeztet Wendy Sherman

Az Euronews Europe Today című műsorának adott interjút az USA volt külügyminiszter-helyettese.

BŐVEBBEN : http://hu.euronews.com/2026/06/24/iran-erosebb-lett-a-haboru-alatt-figyelmeztet-wendy-sherman

Iratkozzon fel: Az Euronews elérhető 12 nyelven

Category

🗞
News
Transcript
00:00Irán erősebb pozícióba került az amerikai és az izraeli támadások kezdete óta,
00:06mondta az USA volt külügyminiszter helyettese Wendy Sherman az Euronews-nak.
00:10A diplomata a 2015-ös iráni nukleáris megállapodásról való tárgyalásokat vezette.
00:16Wendy Sherman szerint Irán minden bizonynal erősebb pozícióba került.
00:21Bármikor lezárhatják a hormúziszorost, megmutatták, hogy ellenállók,
00:26és hogy pusztán a katonai örőfeszítés nem elegendő ellenük.
00:30A felek eltérően ítélik meg, hogy Irán valóban beleegyezette a nukleáris létesítmények ellenőrzésébe.
00:37Az ENSZ nukleáris ügynökségének vezetője Szerdán azt mondta, hogy ellenőrei felkeresik a helyszíneket.
00:44Wendy Sherman így fogalmazott.
00:46Ha a NAI, a Nemzetközi Atomenergiaügynökség visszatérne Iránba, az nagyon pozitív fejlemény lenne.
00:53Különösen, hogy Irán azt állítja, hogy ebben nincs megállapodás.
00:56A tárgyalások önmagukban nem elegendők, ellenőrizni és figyelni kell a valóság alakulását.
01:03Ehhez szükséges a NAI ellenőreinek jelenléte.
01:06Az amerikai diplomata arra is figyelmeztet, hogy Irán nagyobb befolyásra tehet szert Libanonban és a régióban,
01:13ami bonyolítja a stabilitásra irányuló erőfeszítéseket.
Comments

Recommended