Search
Library
Log in
Watch fullscreen
last year

Ditë e Re - Pianistja shqiptare tregon si jetohet në Texas me Covid-19

Ora News Emisione
Ora News Emisione
#rtvora #rtvoranews


Ndërkohë që numri i personave të prekur nga Covid-19 është në rritje shumë gjëra janë duke ndryshuar në të gjithë botën. Bizneset, aktivitetet, kanë ndryshuar të gjithë mënyrën e funksionimit të tyre. E ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin ?Ditë e Re? në Rtv Ora ka qenë pianistja, Elida Dakoli e cila vazhdon karrierën e saj në Texas.

Ajo tregoi se situata në qytetin ku jeton, Dallas nuk është aspak e qëndrueshme pasi janë duke u përballur me një rritje të rasteve të personave të infektuar me Covid-19. Eliada gjithashtu bëri të ditur se Covid-19 ka ndryshuar shumë gjëra dhe të gjithë personat që duhet të dalin jashtë shtëpisë së tyre duhet të vendosin maskën me patjetër.

?Covid ka ndryshuar shumë gjëra. Ushqimet i porosis dhe më vinë në shtëpi. Në restorante nuk kemi shkuar shumë pasi duam të ruajmë distancën. Në Dallas, (Texas) ku jam unë është pak më e ndërlikuar situata pasi ka shuëm biznese dhe njerëzit filluan të shkonin në zyra dhe restorante dhe numri filloi të rritet. Në periferi të Dallasit shikoj miqtë e mi janë më të lirshëm. Në Florida njerëzit lëvizin edhe pa maska, ndërsa këtu nuk lejohet të dalësh pa maskë?? thotë ajo.


Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/pianistja-shqiptare-tregon-si-jetohet-ne-texas-me-covid-19/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Browse more videos

Browse more videos