Hrvatska - Portugal 0-3 | UEFA EURO 1996 | Čiro kalkulirao i izgubio | PRVO POLUVRIJEME

• 7 years ago
19.06.1996, City Ground, Nottingham: 20.484 gledatelja
Europsko prvenstvo Engleska 1996, skupina D

0:1 Luís Figo (4')
0:2 João Pinto (30')
0:3 Domingos (83')

Nakon samo tri minute susreta Portugal je poveo. Secretario je izbio na desnu stranu naših vratiju i šalje loptu na drugu stativu na kojoj je usamljen Figo koji mirno kraj Mrmića pogađa mrežu.
Imali su Vatreni jednu izglednu priliku u 20. minuti. Jarni je lijeva dao izvrsnu loptu u sredinu, Vlaović je u gotovo idealnoj prilici na svega desetak metara od gola. Puca, no zahvaća loptu ristom i Baija lakoćom brani.
A tada drugi pogodak Portugalaca. Na jedan odbijanac iz kornera natrčava Joao Pinto i lako zabija za 2-0.
U nastavku izbornik Ćiro Blažević u igru ipak šalje naše najbolje igrače Bobana, Asanovića i Šukera, no povratka više nije bilo iako je bilo mogućnosti barem za ublaženje rezultatskog zaostatka.
U 83. minuti Portugalci stižu do novog pogotka iz pomalo komićne situacije. Pavličić je napucao jednu loptu koja pogađa Bilića u glavu što odlićno koristi Domingos i zabija za konačni rezultat.
Ipak smo dojma da je Hrvatska otvorila susret u najboljem sastavu da bi ishod bio drugačiji, ali ovako barem odmorni odlazimo u sljedeći krug natjecanja.