Turska - Hrvatska 0-1 | UEFA EURO 1996 | Vlaović zabija za start iz snova | PRVO POLUVRIJEME

• 7 years ago
11.06.1996, City Ground, Nottingham: 22.460 gledatelja
Europsko prvenstvo Engleska 1996, skupina D

0:1 Goran Vlaović (86')

Jedna sjajna solo akcija Gorana Vlaovića, samo 4 minute prije završetka utakmice, urodila je zgoditkom što je bilo dovoljno Hrvatskoj u kišovitom Nottinghamu za potpuno zasluženu pobjedu.
Tijekom igre Prosinečki je preuzeo komandu na sredini terena, dok su Bokšić i Šuker bili istureni napadači.
Početkom drugog poluvremena Hrvati su potpuno preuzeli kontrolu nad igrom te su izradili nekoliko vrlo opasnih prilika za zgoditak.
Nakon izmjene Bobana u 57. minuti (zamijenio ga je Zvonimir Soldo) igra je neočekivano postala nervozna pa je s obje strane bilo vrlo netočnih dodavanja.
Odlučujući taktički manevar izbornika Miroslava Blaževića uslijedio je u 73. minuti, kada je iz igre povučen Alen Bokšić i umjesto njega u igru je poslan Goran Vlaović.
Neposredno pred kraj utakmice,poslije jednog sjajnog proigravanja Aljoše Asanovića, koji je na svojoj polovici terena uposlio Gorana Vlaovića, ovaj je pretrčao solo do samog kaznenog prostora Turaka, izbio pred osamljenog vratara, prisilio ga na kapitulaciju i svojim pogotkom u 86. minuti igre osigurao je Vatrenima prva tri boda na Euru '96. u Engleskoj.