Hrvatska - Danska 3-0 | UEFA EURO 1996 | Davor Šuker ušao u legendu | HIGHLIGHTS

• 7 years ago
16.06.1996, Hillsborough, Sheffield: 33.671 gledatelja
Europsko prvenstvo Engleska 1996, skupina D

1:0 Davor Šuker (53'-11m)
2:0 Zvonimir Boban (84')
3:0 Davor Šuker (89')

Hrvati su u svom drugom nastupu na Europskoj pozornici priredili veliko iznenađenje. Ne samo odličnom igrom već i visokim rezultatom 3:0. Demonstrirali su jednu od najljepših igara na tom europskom prvenstvu.
Obje su momčadi imale gotovo isti raspored igrača na terenu: u obrani trojicu, srednjem redu petoricu i u napadu po dvojicu. Prevagu su odnijeli igrači srednjeg reda Hrvatske, u kojem su dominirali Boban i Prosinečki.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku su ovladali terenom Hrvati i već u devetoj minuti nastavka došli u vodstvo preko Davora Šukera, koji je realizirao kazneni udarac s 11 metara. Sve do 81. minute nije se mijenjao rezultat, a onda je kapetan momčadi Boban povisio rezultat na 2:0.
Schmeichel je nakon toga napustio svoja vrata kako bi povećao broj napadača svoje momčadi u napadu prilikom jednog udarca iz kuta, ali nije bilo opasnosti pa je morao požuriti natrag na svoja vrata. Međutim, tu je Šuker u posljednjoj minuti igre iznenadio vratara Schmeichela bravuroznim lobom i konačnim rezultatom 3:0 za Hrvatsku, koja se tom drugom uzastopnom pobjedom plasirala u četvrtfinale, bez obzira na ishod susreta u posljednjem nastupu protiv Portugala.