7 years ago

3D feat. Xhustino - I fundit tekst (Ky sdo te jete)

ELVKOT
ELVKOT
3D - I fundit tekst (Ky sdo te jete) Lyrics

Intro:
E nis kte tekst sikur te jet i fundit
dritat gjith te fiken qytetin mos ta zer gjumi
jetojme ne Fier dhe krijojme histori
e bejme jeten tone, si te na vije

P.1
Prishet gjumi i nates, perseri ora dy
trubullirat ne stomak nuk me lene i qet te rri
jane pislliqet e dites qe me jane grumbulluar
eshte stresi qe idete kurre skane per tu vleresuar.
E di qe eshte shpejt per te dale ne konkluzion
dhe kur cdo gje merr per posht prap, jeta vazhdon
shkepus nga ditet e mia ato qe me pelqejn
kur kerkon pak lumturi me shum intriga gjen!
Gabimet qe kam ber i kam mbi shpatulla akoma
por sdo te jet kjo arsyeja qe do me fuse mua ne koma
e kam then gjithmone dhe po e them
nje fije shprese po te duash, gjithmone e gjen.
Hap pak vend, se sot jam dhe une
mos u hiq interesat se do te kushtoj me shume
kam nevoj per lirine, hapesiren time
vec suksese jo me deshtime kjo, motoja ime.

Ref:
Ne erresiren e nates mendoj
arsyen qe jam, shpresen qe zgjoj
zhgenjimin sfidoj.
Shume fjal dhe asnje zgjidhje
lufte brenda vetes time, pergjithmon...
3D: Mbyllen ne kutine me emrin
kujtime qe si do!

P.2
Shtyj veten para mikofnit, kte dua
rruge e gjate drejt fronit, por eshte per mua.
Per pengesat qe gjithe kohes me rrine si ombrelle
kur zemra eshte e madhe me shpirt fryma del.
RRi prane meje dhe kuptoje, smund te deshtoje
me braktis leht, se me shume do fitoj
shkruaj ato qe jeta me le te lexoj
dhe nje thithje te fort qe me shum endrra te shikoj.
Kur nata te zbrese, dhe te droguarit mos te ken arsye
overdozat pushtojne cdo cep per ti dhene pak shije
une do jem ne nje dhome tym, i fiksuar
duke menduar, qe koha eshte shum pak per ta harxhuar.
Dhe pas ksaj do jem prap, para nje mikrofoni
me fletore ne dore per ti dhen jet ktij vizioni
per te harruar qe atje jashte vetem me kurva do hasesh
dhe kur te dalesh nga dera per tu ber i madh, me te mos smbrapsesh!

Ref:
Ne erresiren e nates mendoj
arsyen qe jam, shpresen qe zgjoj
zhgenjimin sfidoj.
Shume fjal dhe asnje zgjidhje
lufte brenda vetes time, pergjithmon...
3D: Mbyllen ne kutine me emrin
kujtime qe si do!

P.3
Te ka ndodhur ndonjehere?
Te ngrihesh nga gjumi si i terbuar, dhuke shar pa pushim
vjen anes si shkatrrim, jo sonte me nuk e gjej qetesine
dhe njerezit qe me rrethojne me kane shtuar habine.
Pak nga pak do kem besim, vetem, tek vetja ime
vetem hekuri ne brez sot te gjen nje zgjidhje
Oou cfare po them, kerkoj zgjidhje jo shkatrrim
i etur per hakmarrje duhet, te bej durim
i etur per pushtet do rrezikoj me shume
eci drejt me moton time nga zgjimi deri ne gjum.
Ka rregulla ka parime cdo gje duhet respektuar
e mua asgje sme mungon se jam rritur duke e pesuar
por hapa duke hedhur dhe te ardhme duke kerkuar
per ato qe spata dje, sot fort kam per te luftuar.
Per sa kohe do kem deshire te bej fam dhe ca leke
i premtoj vetes, i fundit teks ky sdo te jet
Jo sdo t'jet

Ref: 2x
Ne erresiren e nates mendoj
arsyen qe jam, shpresen qe zgjoj
zhgenjimin sfidoj.
Shume fjal dhe asnje zgjidhje
lufte b...

Browse more videos

Browse more videos