Zimbru - Viitorul 1-0

• 14 years ago
jucînd pe teren propriu, Zimbru a îmvins cu 1:0 formaţia Viitorul, Orhei. Este a cincea victorie la rînd, obţinută de discipolii antrenorului Ivan Tabanov, care încă înaintea meciului declara că „zimbrii s-au pregătit cu toată seriozitatea către acest meci.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 82 de Oleg Andronic, care a ieşit pe teren doar cu zece minute înainte de a înscrie.

Bucuria suporterilor, care au asistat la meciul de pe stadionul Zimbru a fost enormă. „În ultimele meciuri echipa Zimbru, spre bucuria tuturor microbiştilor, demonstrează un fotbal de înaltă calitate. a declarat Mircea Snegur, preşedintele Consiliului de tutelă al FC Zimbru. (vezi interviul video).

După etapa a 23-a Zimbru , acumulînd 39 de puncte continuă să se afle la diferinţa doar de un punct de ocupanta locului patru, Olimpia, Bălţi, care la rîndul său a cîştigat cu 1: 0 meciul cu FC Tiraspol.

Următorul meci Zimbru îl va susţine sîmbătă, 27 martie, la Tiraspol , unde se va întîlni cu FC Tiraspol.