Search
Library
Log in
Watch fullscreen
4 years ago

(PJ. 1) FESTIVALI I 29-te I KENGES NE RTSH | Kinematografia Shqiptare

Behuni mik i ketij kanali duke u anetaresuar - "follow".
_____________
Festivali i 29-të në RTSH - Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Leon Menkshi & Kristi Rrapo
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 29-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në 24-25-26-27 dhjetor të vitit 1990.
Qysh nga ky festival e tutje jepet vetem nje çmim i pare, nje i dyte dhe nje i trete.

Cmimi i pare:
"Askush s do ta besoje", muzika Flamur Shehu, teksti Jorgo Papingji, kenduar nga Anita Bitri.

Cmimi i dyte:
"Sagapo, te dua", muzika David Tukiqi, teksti Alqi Boshnjaku,
kenduar nga dueti Nertila Koka - David Tukiqi.

Cmimi i trete:
"Bashkon zemrat muzike e bukur", muzika Shpetim Saraçi, teksti A. Hajdini, kenduar nga dueti Mira Konçi - Foeljo Grillo.

U dha edhe nje çmim i pare per autoret debutues: "Jemi emri i vete jetes" kenduar nga Elton Deda e grupi. Muzika Elton Deda. Teksti Zhuliana Jorganxhi.
_____________________________________________________
PERMBAJTJA E VIDEOS
1. Gjarpërushja - ALMA HYSKJA
Muzika: Naim Gjoshi
Teskti: Lasgush Poradeci
2. Është nënë, nëna – JUSTINA ALIAJ
Muzika: Shpëtim Kushta
Teskti: Xhevahir Spahiu
3 - Ere e vendelindjes - MUSTAFA MEHJA & IRENA CICERI
4. Dashuria e pare - ANITA BITRI
Muzika: Flamur Shehu
Teskti: Jorgo Papingji
5. Atyre qe merituan dashurine - KOZMA DUSHI
6. Bashkon zemrat muzika e bukur - MIRA KONCI & FOEL GRILO
Muzika: Shpëtim Saraçi
Teskti: Albana Hajdini
7. Botë e dashurisë - VIKTOR TAHIRI
Muzika: Thoma Simaku
Teskti: Natasha Lako
8. Dashuria e nenes - DASHAMIR METUSHI
9. Ditë tjetër - FREDERIK NDOCI
Muzika: Hajg Zaharian
Teskti: Ilirian Zhupa
10. Do trokas - REKA - ILIAZI – GRILLO
Muzika: Avni Mula
Teskti: Agim Doçi
11. Drenovares - REFAT LLESHI
Muzika: Edmond Rrapi
Teskti: Rrapo Zguri
12. I fola botës për ty – MYFARETE LAZE
Muzika: Limoz Dizdari
Teskti: Betim Muço
13. Jam shqiptar - BLEDAR SEJKO
Muzika: Bledar Sejko
Teskti: Haxhi Rama
14. Emri i vetë jetës - TINGULLI ZJARRTE
Muzika: Elton Deda
Teskti: Zhuliana Jorganxhi
15. Këndom djalë - AFERDITA ZONJA
Muzika: Josif Minga
Teskti: Asdreni
16. Le të duhemi - MIMOZA NAZARKO
Muzika: Gazmend Mullahi
Teskti: Zhuliana Jorganxhi
17. Le të hapin dritaret - FREDERIK NDOCI
Muzika: Aleksandër Peçi
Teskti: Xhevahir Spahiu
18. Lule e vetmuar - REDINA TILI & ARTUR DHAMO
Muzika: Spartak Tili
Teskti: Elida Hysaj
_
VINI RE Ju lutemi : Ndalohet rreptesisht perdorimi i kesaj kopje video ne kanale te tjera. Perdoruesi do te behet "REPORT" ne dailymotion, dhe masa e mare ndaj kanalit abuziv mund te jete deri ne "BAN". Cdo person eshte i lire te perdore vetem audion (kenget) por kurrsesi kopjen e kesaj video qe eshte pune e kanalit "Kinematografia Shqiptare" / Gusht 2017 . Merrini seriozisht lajmerimet tona. Ju faleminderit per mirekuptimin dhe gjithashtu qe jeni pjese e kanalit tone.

Browse more videos

Browse more videos