Search
Library
Log in
Watch fullscreen
2 years ago|30 views

Najlepszy piec na pellet

Technomaniacs
Przyjęło się używać zamiennie nazw "kocioł" i "piec". jest jednak między nimi znacząca różnica. Kocioł pozwala na ogrzewanie nie tylko pomieszczenia, w którym się znajduje, ale także innych pomieszczeń. Natomiast piec emituje ciepło w tym miejscu, w którym jest ustawiony.

Szczegółowe omówienie działania, funkcji i obsługi pieców na pellet można znaleźć na https://gitech.pl/piec-na-pellet/. W niniejszej prezentacji wspominamy tylko o najważniejszych kwestiach.

Czym jest pellet?

Pellet to opał, który najczęściej produkuje się z odpadków z zakładów produkcyjnych czy tartaków. Spotkać też można inne rodzaje tego paliwa: pellet ze słomy, ze słoneczników, czy też ze zrębków.

Kocioł na pellet może być wyposażony w dwa rodzaje podajników: ślimakowy bądź pneumatyczny. Ten drugi może podawać opał z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Co z tego wynika? Dzięki temu możemy trzymać pellet poza domem.

Dużą popularnością cieszą się obecnie kominki na pellet - dzięki nim mamy to, co najprzyjemniejsze - przyjemny płomień w pokoju, a przy tym - niemało zaoszczędzimy. Nie wspominając aspektu ekologicznego.

Choć jak dotąd nie są jeszcze dostępne piece, które służyłyby do opalania wszystkimi rodzajami paliwa, to jednak są już pewne rozwiązania, które ku temu zmierzają. Dostępne są bowiem piece na pellet i drewno, czy też pellet i ekogroszek.