Чи вдасться реформувати іслам у Франції?

  • 7 years ago
Після низки терактів у Франції постали запитання не лише стосовно ефективності органів безпеки та спецслужб, але і щодо фінансування мусульманських громад і, зокрема, мечетей. Прем‘єр-міністр Манюель Вальс, а услід за ним і міністр внутрішніх справ Бернар Казнев, заявили, що джерела коштів, якими підтримуються мусульманські інститути у Франції, будуть ретельно перевірені.
Саме для цього незабаром у Франції мають створити спеціальний “Фонд ісламу”, який, зокрема, буде перешкоджати поширенню екстремізму у країні.

“У Франції немає місця тим, хто закликає до ненависті, і робить це у мечетях та інших місцях молитви, для тих, хто не поважає принципи нашої республіки. Зокрема, я маю на увазі рівність чоловіків та жінок,” – заявив Казнев.

Після запровадження у Франції надзвичайного стану – а це сталося після терактів у Парижі у листопаді минулого року – було закрито цілу низку мечетей та молитовних залів. Близько вісімдесяти проповідників були заарештовані за екстремізм.

На початку липня Сенат Франції оприлюднив звіт, в якому скритикував “непослідовну політику” уряду щодо мусульман. За законом, ухваленим ще 1905 року, мечеті мають право на іноземне фінансування – це, на думку парламентарів, ускладнює справу контролю.

Три країни, що фінансують найбільше мечетей імамів та мечетей у Франції – Туреччина підтримує 151 імама, Алжир – 120, а Марокко – 30. У цілому близько двох з половиною тисяч пунктів для молитви отримують гроші з-за меж Франції.

Марокко дає кошти на зарплатню 30 імамів у Франції, тоді як Саудівська Аравія виділяє 2 млн євро на рік на утримання Великої мечеті у Парижі.

Прем‘єр-міністр Вальс нещодавно заявив, що готовий тимчасово заборонити іноземне фінансування ісламу у Франції. Він також закликав до того, аби імами, що проповідують у мечетях у Франції, навчалися також у Франції, а не деінде.

Згідно з висновками Сенату, кількість салафістських мечетей у Франції – тобто, таких, що фактично контролюються фундаменталістами – подвоїлася за чотири роки – з 44 2010 року до 89 у 2014-у.

Автори звіту кажуть, що необов‘язково взагалі забороняти фінансування мечетей з-за кордону, утім, необхідний ретельніший контроль за його джерелами. Вони також відзначили, що поширення радикальних ідей може відбуватися не лише у закладах для молитви. але і через соцмережі...

Recommended