Активісти занепокоєні новим енергопакетом у Європі

  • 8 years ago
Екологи стурбовані, що в проекті нового законодавства Енергетичного союзу 2030 року може бути виключено правило пріоритетного доступу поновлюваним джерелам енергії до електричної мережі. Єврокомісія має презентувати цей пакет у середу.

Говорить Тара Конноллі з європейського відділення Greenpeace:
“Якщо цього правила не буде в новому законодавстві, тоді системні оператори матимуть можливість надати доступ спочатку ядерній енергії, енергії на базі вугілля, а вже потім поновлюваним джерелам енергії. І тоді не буде стимулів для вирішення проблем, які стримують більше використання поновлюваних джерел енергії”.

Активісти також побоюються, що новий пакет недостатньою мірою передбачає перехід до низьковуглецевої економіки. Вони просять поставити більші цілі, наприклад, стосовно енергоефективності, де нова мета становить 30%.

Слово – Бруку Райлі з організації Friends of the Earth Europe:
“Якщо збільшити мету до 40%, то за період до 2030 року можна буде врятувати майже чверть мільйона життів. Адже ми зможемо запобігти передчасним смертям, які нині викликано забрудненням повітря. Крім того, таким чином буде створено сотні тисяч робочих місць”.

Є й хороші новини: і захисники довкілля, і європейська асоціація електроенергетичної промисловості підтримують ідею Єврокомісії дозволити більшій кількості громадян виробляти, зберігати і навіть продавати енергію. Водночас промисловці просять виконавчу владу менше втручатися.

“Давайте не будемо отримувати всі субсидії і стикатися з усіма перепонами на ринку. Краще конкурувати з сонячними панелями, децентралізованим спалюванням сміття, мережами й батарейками, давайте знайдемо для громадян краще економічне рішення. Такий висновок зроблено не в брюссельському офісі, не політиками, це, врешті-решт, вирішили споживачі”, – зазначив Ганс Тен Берге, генсек асоціації Еврелектрік.

Нове законодавство має зміцнити безпеку енергетичних поставок до Євросоюзу і врахувати зобов‘язання зі зменшення забруднення, які містить Паризька угода зі змін клімату.

Recommended