Проект BabyLux - нова надія для недоношених немовлят

  • 8 years ago
Анн Девіно, кореспондент euronews:

“У цьому відділенні інтенсивної терапії перебувають найвразливіші пацієнти – недоношені немовлята. Для підвищення ефективності догляду за ними ця лікарня Мілана випробовує новий пристрій для зниження ризиків пошкодження головного мозку”.

Перші дні життя для цих недоношених дітей дуже складні. Їхні органи недорозвинені. Через високий ризик ускладнень, особливо в тих, які народилися до семи місяців вагітності, необхідний цілодобовий медичний моніторинг. Ці діти належать до групи найвищого ризику. 25 тисяч таких дітей народжується в Європі щороку.

Ґорм Ґрайсен, професор педіатрії в лікарні при університеті Копенгагена:

“Чим раніше народилася дитина, тим більший ризик черепно-мозкових травм та розвитку проблем і вад. Коли немовля дуже недоношене, ризик смерті або отримання серйозних мозкових ушкоджень та вад становить 25%. Неонатологи вже добре справляються з проблемами дихання, але до цього часу ми не мали достатньо засобів, щоб захистити мозок. Тому необхідне обладнання, яке допоможе нам вимірювати кисневу недостатність та кровопостачання головного мозку”.

Прототип такого пристрою розробили вчені Європейського дослідницького проекту BabyLux. Його випробовують у двох лікарнях – в Копенгагені та в Мілані. Перші клінічні тести здійснюють на доношених дітях, батькам детально пояснюють новий метод.

Моніка Фумаґаллі, неонатолог, клініка Mangiagalli:

“Ця надзвичайно складна технологія полягає у випромінюванні світла ось такими датчиками. Зонд просто кріпиться на голові немовляти. Ми використовуємо захист для очей, хоча вже й доведена абсолютна безпека цього методу для новонароджених”.

Filming in Milano an intensive care unit for premature babies for #futuris euronews. Story on air on 17/10 pic.twitter.com/BgfTqGdeHJ— anne devineaux (annedevineaux) 12 octobre 2016

Оптичний пристрій дозволяє дуже точно і в реальному часі виміряти рівень кисню та крові, що надходять до мозку. Для лікарів дуже важливо, що цей метод не є інвазійним.

Моніка Фумаґаллі, неонатолог, клініка Mangiagalli:

“Провадження неонатальної інтенсивної терапії викликає в батьків надзвичайний стрес. Наша мета – використати цю технологією так, аби змінити діагноз цих дітей і не завдати їм жодної шкоди”.

9 університетів та лікарень по всій Європі співпрацювали у розробці цього прототипу. Координатор проекту працює на кафедрі фізики Політехнічного університету Мілана. Тут дослідники випробовують різні інноваційні оптичні технології для медичного застосування.

Анн Девіно, кореспондент euronews:

“Ця процедура відображає все, що відбувається у мозку дитини?”

Алессандро Торрічеллі, фізик, координатор проекту BabyLux, Політехнічний університет Мілана:

“Так. Одне волокно випромінює світло в мозок, а інше волокно його вловлює. Тому що червоне та інфрачервоне світло робить органічні тканини абсолютно прозорими. Ця технологія доповнює метод магнітної резонансної томографії. Вона надає ту ж інформацію, але є набагато компактнішою, деше

Recommended