У США нарешті відкрився музей афроамериканської історії та культури

  • 8 years ago
У Вашингтоні у суботу відкриває двері Національний музей афроамериканської історії та культури.

Чотири роки будівництва, десятиліття планування, лобіювання і пошуку фінансування, щоб нарешті на Національній алеї американської столиці, де стоять пам‘ятник Джорджу Вашингтону і більшість Смітсонівських музеїв постав перший у країні центр, що розповідає про історію та культуру, про біль, страждання і успіхи афроамериканців.

Логічною виглядає присутність на церемонії відкриття першого темношкірого президента США — Барака Обами.

Лонні Банч, куратор Музею афроамериканської історії та культури:
“Цей музей не є історією чорного населення, розказаною чорним населенням. Це, скоріше, погляд на Америку через призму афроамериканської спільноти. Якщо Ви хочете зрозуміти, що означають для американців такі поняття як оптимізм, стійкість, рівність, то вони нерозривно пов‘язані з цією спільнотою. Отже, наш головний заклик такий: це — ваша історія, в незалежності від того, хто Ви.”

Понад 3 тисячі експонатів нині розмістилися на площі майже 8 тисяч квадратних метрів. Загалом їх — понад 36 тисяч.

Тут можна побачити ланцюги, уламки корабля, що перевозив рабів, вагони з табличками “лише для білих”, трубу Луї Армстронга, червоний кадилак Чака Беррі, фотографії спортсменів різних рас тощо.

“Ми живемо у добу, коли расове питання знову виходить на перший план, воно розділяє людей. Це місце може допомогти, підштовхнути до діалогу і, можливо, поставити на шлях примирення”, – каже Лонні Банч.

Відкриття музею відбувається на тлі напруження у США через нещодавні вбивства афроамериканців поліцейськими у штатах Оклахома та Північна Кароліна.

В інтерв‘ю телекомпанії Эй-бі-сі, присвяченому відкриттю музею, Барак Обама визнав, що расова дискримінація за його президентства, на жаль, не зникла.

Ідея створення музею виникла у роки президента Буша-молодшого.

Половину коштів — півмільярда доларів — виділив Конгрес, а решту великі компанії та приватні особи, зокрема, родина Ґейтс та телеведуча Опра Вінфрі.

Автором проекту з будівництва музею став темношкірий архітектор з Танзанії Девід Аджає.

Кореспондент євроньюз Штефан Ґробе:
“Творці музею прагнуть, аби він став місцем, яке розповідатиме громадянам США про життєвий досвід афроамериканців і його вплив на їхнє буття. Водночас нещодавні вбивства поліцейськими неозброєних темношкірих громадян відкривають нову главу у цьому досвіді. Але вона ще надто нова і тому поки не представлена у цьому музеї.”

Recommended