Skip to playerSkip to main content
  • 2 days ago
Hőségriadó Magyarországon, életbe lépett a vörös kód

A hőség miatt szombat hajnaltól életbe lépett a vörös kód, amely várhatóan kedd éjfélig fog tartani - közölte szociális- és családügyi miniszter. Nyugat-Európa is szenved az extrém nyári melegtől.

BŐVEBBEN : http://hu.euronews.com/2026/06/20/hosegriado-magyarorszagon-eletbe-lepett-a-voros-kod

Iratkozzon fel: Az Euronews elérhető 12 nyelven

Category

🗞
News
Transcript
00:00A Nyugat-Európa egyes részeit sújtó hőhullám különösen súlyosan érinti Franciaországot és Spanyolországot.
00:07Vasárnap akár a 40 fokos határt is átlépheti a hőmérőhiganyszála.
00:12Franciaországban 60 megyére adta ki narancssárga riasztást.
00:15A hőhullám 41 millió embert érint.
00:19Párizsban a parkok már éjjel-nappal nyitva tartanak.
00:22A szakértők attól tartanak, hogy megismétlődhet az, ami 2003 augusztusában történt.
00:28Akkor a hőség csaknem 15 ezer ember éretét követelte.
00:32Az Afrikából érkező meleg levegő miatt Spanyolország egyes területein szintén meghaladhatja a hőmérséklet a 40 Celsius fokot.
00:41Magyarországon szombattól másodfokú hőség riasztást rendelt el az országos tisztifőorvos a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján.
00:50A szakemberek erős UVB sugárzásra hívták fel a figyelmet.
00:54A hőség keddig eltarthat.
00:56A másodfokú hőség riasztás ideje alatt napközben palackozott vizet osztanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál és a nagyobb vidéki vasútállomásokon,
01:06közölte a MÁV csoport.
Comments

Recommended