Search
Library
Log in
Watch fullscreen
last month

רשויות הרווחה רצחו את יעל ליטל מלניק בת ה- 17

Ori Dori
שיחות על מין ותלונה במשטרה: למה החשוד ברצח יעל בת ה-17 המשיך לעבוד בבית החולים? , וואלה, יואב איתיאל , 05.10.2021

לוואלה! נודע כי האח במוסד הפסיכיאטרי החשוד ברצח נחקר בגין תלונה שהגישה נגדו בת 15, אך למרות זאת הוחזר לעבודה במקום. נערות העידו שהוא היה משוחח עם מאושפזות במחלקה על גירושיו ועל סמים: "הנוכחות שלו הייתה מאיימת". ביה"ח: המשטרה הודיעה כי אין לנקוט נגדו צעדים

בית החולים הפסיכיאטרי שהעסיק את האח החשוד ברצח הנערה יעל מלניק ידע כי המשטרה חקרה תלונה שהוגשה נגדו על ידי נערה אחרת, בת 15, שלא טופלה במקום. עם זאת, לאחר שהמשטרה הודיעה לבית החולים כי הטיפול בעניינו הסתיים ללא צעדים נוספים - החליטה הנהלת המרכז הרפואי על החזרתו לעבודה. במשרד אומרים כי הוא הושב אז למחלקה אחרת, ולא למחלקת הילדים והנוער, ואילו במשטרה לא מכירים תלונה כזו ואומרים כי אין לחשוד כל רישום פלילי קודם. עדויות של נערות נוספות שאושפזו בבית החולים מספרות אף הן על התנהלות חריגה של האח שהועסק במקום.

בבית החולים מפנים למשרד הבריאות ובמשרד טוענים כי מדובר בחקירה מתנהלת. לבקשת המשטרה, הוציא בית המשפט צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה. יצוין כי זה זמן רב אין לבית החולים מנהל במשרה מלאה אלא ממלא-מקום בלבד, המשמש במקביל ובמשרה מלאה כמנהל האגף הפסיכיאטרי בבית החולים רמב"ם.

יוזכר כי מדובר באותה מחלקה בה נחשף לפני חצי שנה צעיר שעבד כמאבטח, ושקיים יחסי מין עם מאושפזת בת 13. לאחרונה הוא הורשע, והוא ממתין לגזר הדין בעניינו. הילדה הזו שיתפה את אחות המחלקה באירוע מיני שהיה לה עימו. האחות שיתפה את ההנהלה, שפנתה למשטרה. חקירה נפתחה בתחנת טירת כרמל, והמאבטח נעצר שלושה ימים אחר כך. הוא הודה במגע מיני עם הילדה, אך באופן תמוה שוחרר. אלא שלאחר חקירה שביצעה חוקרת ילדים, וראיות נוספות שהצטברו בתחנה, המאבטח נעצר שוב, התלונה נחקרה עד היסוד, הוגש כתב אישום כנגדו וכאמור המשפט עדיין מתנהל.

אתר וואלה! שוחח עד כה עם חמש בנות שהיו מאושפזות במחלקה. הן מספרות על מעגל של בנות, בעיקר דוברות רוסית, שהיה כרוך סביב האח המדובר. לדבריהן, הוא היה יושב איתן בחוץ, היכן שהיו מעשנות, למרות האיסור על כך; מבריח להן אוכל לחדר; ומשוחח איתן על חייו, על גירושיו, על מערכת היחסים עם גרושתו, על הרגלי שתיית האלכוהול שלו, על סמים ועל מין.

"אחרי שיעל נרצחה התחבר לנו כל מה שהרגשנו וכל מה שחשבנו. נפל האסימון", אומרת ג', בת 17 וחצי מאזור חדרה, שאושפזה בשנה שעברה לשלושה חודשים במחלקת הנוער והצעירים של המרכז הרפואי. "חברה טובה ששהתה איתה בהוסטל בחיפה בקיץ האחרון ראתה אותה מדברת איתו בפייסטיים, ושמעה שהוא אמר לה שהוא אוהב אותה והיא אמרה שהיא אותו וכשהוא הבין שיש עוד מישהי שמאזינה הוא אמר לה 'אסור שהיא תדע'. שמעתי על זה ולא הייתי מופתעת. הוא פיתח קשרים לא ראויים עם עוד נערות". לדבריה, "אני חושבת שהיא הייתה תמימה. היא חשבה שזו אהבה. היא חשבה שהוא אוהב אותה. הכישלון של המערכת מכעיס אותי".

ג' הכירה את יעל מלניק הכרות שטחית. "אמרו לי שאי אפשר לא לאהוב אותה וזה גם מה שאני ראיתי. ילדה מתוקה עם לב רחב שהיה בה רק טוב", סיפרה. היא אומרת כי כולם ידעו שלאח המדובר היה "קשר מיוחד" איתה. "ידעתי על 'הזוגיות' הזו וכשאמרו שהחשוד אח בבית חולים לא היה לנו ספק שזה הוא".

"הוא היה נוגע", סיפרה ג', "בי פחות, אבל בנות ממוצא רוסי היו באות ומספרות לי: 'מחבק חזק, מצמיד חזק. היה נותן את מספר הטלפון שלו לנערות ואומר שנתקשר אליו, שנשלח לו הודעות'. היא הסבירה כי "