Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
2 yıl önce|13 görüntülenme

Richard Jewell Film - Clint Eastwood

Film Sinema
Film Sinema
Richard Jewell Olayı Türkçe Altyazılı Resmi Fragman
Clint Eastwood’un yönettiği ve gerçek olaylardan uyarlanan film ‘Richard Jewell Olayı’ gerçekler örtbas edildiğinde aslında ne yaşandığının hikayesi.
‘Centennial Park’ta bir bomba var. Senin otuz dakikan var.’ Dünya Richard Jewell’ı bir güvenlik görevlisi olarak çalıştığı yerde 1996 Atlanta bombalanmasında patlama cihazı bulmasıyla tanıyor. Onun ihbarı sayısızı canları kurtardı. Fakat bu sürede kanunlar yüzünden FBI’ın bir numaralı şüpheli haline geldiğinde, basın ve toplum tarafından suçlandığında çamur Dünya’sı yıkılır. Düzen karşıtı avukat Watson Bryanti Jewell’in masum olduğunu kanıtlamak için onu yok etmeye çalışan herkese karşı mücadele eder.
Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor: Oscar ödüllü Sam Rockwell (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), Kathy Bates (“Misery,” “American Horror Story”); Jon Hamm (“Baby Driver”), Kathy Scruggs ve Paul Walter Hauser (“I, Tonya”).
Oscar ödüllü Eastwood’un yönettiği filmin senaryosu “American Nightmare—The Ballad of Richard Jewell” isimli, Marie Brenner’e ait Vanitfy Fair’de yayınlanmış makaleden esinlenilerek Oscar adayı Billy Ray (“Captain Phillips”) tarafından yazıldı. Filmin yapımında Tim Moore, Jessica Meier, Kevin Misher, Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson ve Jonah Hill bulunuyor.
Eastwood’un kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Yves Bélanger, yapım tasarımcısı Kevin Ishioka, kostüm tasarımcısı Deborah Hopper, oscar ödüllü editör Joel Cox (“Unforgiven”). Filmin müziği Arturo Sandoval tarafından bestelendi.
Warner Bros. Pictures bir Malpaso Production, Appian Way/Misher Films/75 Year Plan Production, yapımı “Richard Jewell Olayı” filmini sunar. Filmin dağıtımı tarafından gerçekleşecek.

Daha fazla videoya gözat

Daha fazla videoya gözat