E 3 - P 8 - یوفو: اجسام ناشناخته پرنده / UFO: Unidentified flying objects

  • 5 years ago
دهگان:

قسمت 3 - بخش 8

ده معمای اسرارآمیز

یوفو ها: اجسام ناشناخته پرنده

گزارش اجسام نورانی در آسمان به گذشته های بسیار دوری بازمیگردد ،که بی گمان بیشتر آنها دارای طبیعتی نجومی بودند. ستاره شناسان چینی در سال 240 پیش از میلاد نخستین گزارش های مربوط به شهاب سنگها و ستاره های دنباله دار را به ثبت رسانده اند.
برخورد تمدن های مختلف جهان در برابر این پدیده ، فراخور فرهنگ آنان متفاوت بوده اما عموما ، آنها را پدیده های غیر طیبعی چون فرشتگان و عناصر دینی می پنداشتند.
در سپیده دم چهاردهم آپریل سال 1561 عده بسیاری در شهر نورنبرگ شاهد اجسام نورانی فراوانی را در آسمان این شهر بودند ، شرح این رویداد به همراه نقاشی از آن ، در مقاله ی ثبت شده و در کتابخانه مرکزی زوریخ نگهداری میشود.
طبق گزارش های ثبت شده در این مقاله ، مردم شهر جسم مثلث شکلی به رنگ سیاه را به همراه نورهای با رنگ های گوناگون در آسمان رویت کردند ، رویداد نورنبرگ از نخستین مشاهدات اجسام نورانی است که توسط عده بسیاری دیده شده و ثبت رسیده است.
در قرن بیستم مشاهدات اجسام نورانی و حتی ناشناخته ادامه داشت و در دهه ی 30 میلادی در روزنامه ها عناوینی چون گوی آتشین و بشقاب پرنده به آنها نسبت داده میشد اما عنوان بشقاب پرنده در اذهان عمومی رواج بیشتری یافت ، در عین حال این گونه مشاهدات و بزرگنمایی روزنامه ها از سوی دیگر ، موجب تشویش اذهان عمومی می شد ، از این رو در سال 52 میلادی دولت آمریکا کمیته ی را برای بررسی این رویداد ها به صورت سری سازمان دهی کرد ، این کمیته تمام اطلاعات مربوط به این موضوع ها را در آرشیوی به نام کتاب آبی جمع آوری میکرد.
از این دوره به بعد بجای نام بشقاب پرنده از عنوان اجسام ناشناخته پرنده یا به اختصار یو اف او استفاده شد.
فرهنگ عامه غالباً اصطلاح یوفو را به‌عنوان یک مترادف برای فضاپیمای بیگانگان استفاده می‌کند ، در صورتی که این اصطلاح برای هر پدیدهٔ هوایی است که علت آن نمی‌تواند به‌ آسانی یا بی درنگ توسط بیننده شناخته شود.
پروژه کتاب آبی در سال 69 میلادی متوقف شد و نتیجه این پژوهش چندین ساله این بود که ، یوفو ها تحدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب نمی شود ، همچنین در بین هیچ‌کدام از گزارش‌های بررسی شده شواهدی دال بر وجود وسیلهٔ نقلیهٔ فرازمینی موجود نبود.
اجسام نورانی بیش از 80% یوفو های گزارش شده را تشکیل میدهند ، باید توجه داشت که هر جرم آسمانی که بتواند وارد جو زمین شود به علت اصحتکاک و فشار زیاد اتمسفر زمین ، شعله ور میشوند و به سمت زمین سقوط میکند ، بیشترین مسافران فضایی زمین ، شهاب سنگ ها هستند.


نویسنده و گوینده: محمد آمیغیOriginal soundtrack:

“Colossal Trailer Music - The Mourning”
“Colossal Trailer Music - Gaze”
“Nyarlathotep”
“Cryo Chamber Youtube Channel”


Ending soundtrack:

"MT" by Babak Vaziri


Photos & Videos:

National Geographic
History Channel


Reference:

Interview of General Parviz Jafari With History Channel
Wikipedia.org

Ending soundtrack:

"MT" by Babak Vaziri

Recommended