Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

RTV Ora - Basha: Qeveri tranzitore pa Edi Ramën, reformë kushtetuese

Ora News Lajme
Ora News Lajme
23 days ago|0 view
#rtvora

?Qeveri tranzitore pa Edi Ramën, reformë kushtetuese?, kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha para qytetarëve në fjalimin hapës të protestës së opozitës.

Basha: Orët e ditët e ardhshme laku do të ngushtohet sepse e keqja ka rënë në gropën që ka bërë tash sa vite për shqiptarët e thjeshtë. Edi Rama është i pashpresë. Pazare me opozitën nuk do të ketë. Harresë për krimet nga shqiptarët nuk do të ketë. Rruga e vetme është: në burg hajdutët e votave, qeveri tranzitore pa Edi Ramën, reformë kushtetuese.
Nuk ka dhe nuk do të ketë negociata me Edi Ramën kryeministër. Nuk ka dhe nuk do të ketë marrëveshje politike pa dënuar hajdutët e votave. Nuk ka dhe nuk do të ketë marrëveshje politike pa çliruar një herë e mirë votën tuaj.
Orët e ditët e ardhshme laku do të ngushtohet sepse e keqja ka rënë në gropën që ka bërë tesh sa vite për shqiptarët e thjeshtë. Edi Rama është i pashpresë. Pazare me opozitën nuk do të ketë.
Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/basha-para-protestuesve-30-qershori-do-te-jete-varreza-politike-e-edi-rames

Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos