RTV Ora - Libër monografik për legjendën e Flamurtarit

  • 5 years ago
#rtvora

Vasil Rucit, një prej ikonave të sulmit të Flamurtarit të madh të viteve 80'-90' i është kushtuar një libër monografik nga shkrimtari i mirënjohur, Ergys Alushi.

Një libër ky që përcjellë gjithçka rreth jetës dhe padyshim asaj që ish-sulmuesi ka dhënë për futbollin vlonjat. Ai ishte pjesë e kohës së artë të Flamurtarit, që shkroi edhe historinë e futbollit shqiptar në Kupat e Europës.

Në promovimin e këtij libri ishin të pranishëm figura të rëndësishme të futbollit, ku bënte pjesë edhe kreu i FSHF-së, Armand Duka. Për këtë të fundit, kjo monografi sjell në kujtesë talentin e Vasil Rucit, por edhe sharmin e ekipit të Flamurtarit në atë kohë.
Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/liber-monografik-legjenden-e-flamurtarit

Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Recommended