Farul 0 - 1 FC Brasov (Cupa Romaniei 2008/2009)

• 16 years ago
Înaintea reprizei a doua a meciului de ieri de la Constanţa, din 16-imile Cupei României, FC Farul - FC Braşov, scor 0-1, stoperul oaspeţilor Bogdan Nicolae a suferit o accidentare stupidă. Revenind pe teren după pauză, Nicolae a fost lovit cu mingea în figură, în momentul în care urca scările de la ieşirea din tunelul de la vestiare. Cel care l-a făcut KO, involuntar, pe Nicolae a fost coechipierul său Cătălin Munteanu, care se încălzea în pauza meciului. O minge şutată de Munteanu l-a lovit în bărbie pe Nicolae şi i-a produs acestuia o comoţie, fundaşul braşovean pierzîndu-şi cunoştinţa. Din fericire, intervenţia rapidă a medicilor ambelor formaţii l-au făcut pe Nicolae să-şi recapete cunoştinţa. După cîteva minute de îngrijiri medicale, Nicolae a mers pe propriile picioare pînă la banca de rezerve, însă nu a mai putut continua partida şi a fost înlocuit de Cristian Oros.