ЄС і роботи

  • 7 years ago
Робот, що зветься “Zora”, нині допомагає лікарям у шпиталі бельгійського міста Оостенде. Проте ці роботи-гуманоїди можуть замінити людей на багатьох посадах у майбутньому. Цих роботів нині 1,7 мільйона, проте, за даними Міжнародної федерації роботики, їх налічуватиметься десь з 11 мільйонів у 2019 році.

Говорить один з пацієнтів шпиталю:
“Він такий симпатичний, і з ним тут так по-домашньому”

Місцевий лікар каже, що це цілком безпечна машина, яка керується на відстані.

Говорить лікар Дафне Виффельс:
“Ми використовуємо планшет, отож машина робить те, що ми їй наказуємо. У ній вбудована камера, отож за пацієнтами також ведеться догляд, але ми не записуємо все це на відео”.

Роботи для індустріального використання також переживають активні часи. Все це продемонстровано у бельгійському місті Кортрейк. Також не бракує інвестицій з боку ЄС, де знаходяться 65% країн, у яких на кожні 10 тисяч працівників є більша ніж пеерсічно де-інде кількість промислових роботів.

link:http://www.ifr.org/news/ifr-press-release/world-robotics-report-2016-832/

Повідомляє Ісабел Маркеш да Сілва, euronews:
“Деякі політичні актори звинувачують вільну торгівлю та імміграцію у втраті робочих місць, проте само автоматизація змінює ринок праці. Згідно зі Світовим банком, до 2/3 робочих місць у виробничій галузі у недалекому майбутньому можуть посідати роботи.”

16 лютого Європейський парламент голосуватиме за законодавчу ініціативу з питання автоматизації праці. Цей документ має привернути увагу широкому колу наслідків, зокрема на ринку праці, оподаткуванні та політиці у сфері соціальної допомоги.

Говорить Маді Дельво, депутат Європейського парламенту:

Тут варто спостерігати за ринком праці. Якщо все це справдиться, і вже не буде достатньої кількості робочих місць, тоді варто вже буде думати про інші джерела фінансування. Ми не оподатковуватимемо роботів. Але щодо праці, здійснюваної роботами, тут варто подумати.”

Пропозиція Європарламенту також торкається безпеки виробництва, відповідальності та правил захисту приватності.Тут також береться до уваги Статут етичної поведінки та Європейська аґенція з питань роботики. Співзасновник компанії Zorabots, яка створила робота “Zora”, також виявляє прихильність до більшої кількості правил у діалозі з гравцями у царині виробництва.

Говорить співзасновник компанії Zorabots Томмі Деблік:
“Tехнологія справді розвивається швидкими темпами і ми бачимо, що уряди країн не зовсім за тим встигають. Отож, має бути вироблено статут поведінки, за яким всі б підкорялися певній етиці, яку можна змінити, коли всі гравці зберуться разом.”

Депутати Європейського парламенту розглядають, що у довготерміновій перспективі буде можливим створення особливого законного статусу так званих “електронних осіб” для найдосконаліших роботів.

Recommended