У столиці Казахстану Астані триває другий день непрямих міжсирійських перемовин.
Від нього чекають підсумкового комюніке. Однак у разі його погодження ані делегація уряду Сирії, ані опозиції не поставлять під документом своїх підписів. Комюніке представлять посередники — Росія та Туреччина і, можливо, Іран.
Спецпредставник ООН з питань Сирії Стаффан де Містура зранку відмовився надати журналістам детальнішу інформацію щодо перебігу переговорів:
Спецпредставник ООН з питань Сирії Стаффан де Містура: “Сьогодні о другій половині дня ми зможемо повідомити вам більше інформації. Зараз ми ще працюємо, тому я не можу заздалегідь казати про результат.”
Члени делегації від сирійської опозиції у понеділок таки відмовилися сісти за спільний стіл перемовин з представниками уряду Ассада. Вони знаходяться у різних залах і спілкуються за допомогою посередників.
Переговори, головним чином, стосуються механізмів моніторингу перемир‘я в Сирії. Джерело в іранській делегації зранку повідомило, що домовленість фактично досягнута.
Іссам аль-Раїс, представник повстанських угруповань на півдні Сирії: “Перемовини переважно зосереджені на темі припинення вогню. Ми обговорюємо механізми, потрібні для досягнення, для реального дотримання режиму припинення вогню.”
Посередники на перемовинах висловили сподівання на успіх, який дав би поштовх продовженню діалогу у Женеві.
Окрім делегацій сирійської опозиції та уряду Ассада, у них беруть участь країни-гаранти — Іран, Туреччина та Росія — спецпредставник ООН з питань Сирії, а також посол США у Казахстані у якості спостерігача.