Új európai bevándorláspolitika kell a populizmus visszaszorításához

  • 8 years ago
Az olasz népszavazás és az osztrák elnökválasztás során is a migráció volt a legfontosabb kérdés a választók számára, érvel Mario Telo, a brüsszeli Szabadegyetem professzora, akivel Elena Cavallone, a Euronews riportere beszélgetett.

Elena Cavallone, a Euronews: Összehasonlítható az olasz és osztrák szavazás, van bennük közös pont?

Mario Telo: Az egyik közös pont a menekültek és a migránsok áradata. Az érkező emberek mennyisége rengeteg változást hoz magával a társadalmaink és a demokráciánk működésében, mert a migrációt nem szabályozza racionális európai politika.

De a fő különség az, hogy Ausztria, ahogy Hollandia és Németország gazdasági mutatói jók, még a munknélküliség terén is. Sokkal jobban állnak, mint az európai átlag. Az osztrák euroszkepticizmus, és, hogy a szavazatok 46 százalékát kapta a szélsőjobb nem magyarázható pusztán a munkanélküliséggel, egyáltalán nem. A fő ok a bevándorlás okozta félelem, akár tények, akár csak szubjektív benyomások támasztják alá.

– Továbbra is veszélyt jelent Európára a populizmus, vagy mondhatjuk, hogy megváltozott az irány?

– Szembeszállhatunk a növekvő populizmussal, majd meglátjuk, hogyan alakul ez Németországban, Hollandiában és Franciaországban a jövőre esedékes választásokon.

De nem lehet megküzdeni a populizmussal, ha nincs hatékony európai politika a bevándorlással kapcsolatban.

Olyan politika, amely koordinált, racionális, szervezett és ellenőrzött keretek közé tereli a migrációt, amire egyébként gazdaságilag és demográfiailag is szükségünk van.

Olyan bevándorláspolitikára van szükségünk, amely gazdagítja a munkaerőpiacot és megoldja a multikulturális társadalom feszültségeit.

Category

🗞
News

Recommended