Чи матиме Австрія ультраправого президента?
  • 8 years ago
Ріхард – професійний розклеювальник афіш у Відні. Від початку року Австрія буквально приклеєна до нескінченної історії про спірну президентську виборчу кампанію. Австрійці відкинули провідних кандидатів від партій урядової коаліції: ні соціал-демократи, ні консерватори не пройшли. Народ обрав опцію змагання між кандидатом від Партії зелених та Норбертом Гофером, висуванцем від праворадикальної Партії свободи (АПС). Технічні проблеми змусили суддів анулювати голосування. Суспільство в Австрії розділилося: екзитполи свідчать, що під час повторного голосування у грудні електорат розділиться навпіл. Те, що майже 50% громадян підтримують ультраправого кандидата, стало для країни політичним землетрусом.

Ганс фон дер Брельє, кореспондент euronews:

“Вся Австрія завішана постерами Гофера. Чому ця партія стала такою популярною? Спробую дізнатися...”

Першу нашу зустріч ми маємо на оглядовому колесі у відомому віденському парку розваг “Prater”. Вернер Отті – не лише соліст групи “Otti”, яка виконує популярні пісні біля пивних кіосків. Вже майже 2 десятиліття гурт також виступає під час заходів популістської Партії свободи. Вернер Отті був аранжувальником музики гімну партії. У тексті йдеться про “сльози гордості” та заклики “не соромитися любити свою батьківщину – Австрію”. Перш ніж пояснити нам зростання популярності АПС, він виконав нам уривок з гімну.

Вернер Отті, співак:

“Міграційна криза – одна з причин зростання популярності партії. Взяти, наприклад, мою матір... Вона народила 15 дітей. Зараз вона отримує мінімальну пенсію, 450 євро. І разом з тим мігранти прибувають до країни, де вони не зробили жодного внеску до системи соціального захисту. Я не виступаю проти шукачів притулку, яким дійсно потрібен захист, які тікають, бо ризикують життям. Звичайно ж, ми маємо допомогти, це – наш обов‘язок. Але австрійці, які живуть за межею бідності, не розуміють... Ми ніколи не стикалися з такими проблемами, завжди думали, що жили у країні добробуту. Але раптом за один рік усе змінилось”.

Торік 10 тисяч мігрантів прибували до Австрії щодня. Це вщент змінило політичний ландшафт. Антимігрантську лінію АПС копіюють і владні коаліційні партії...

Давайте поговоримо з головним редактором провідного австрійського видання Der Standard. Хто голосує за ультраправих, і чим можна пояснити таку сильну підтримку цієї партії?

Александра Федерль-Шмід, головний редактор газети Der Standard:

“Партію АПС підтримує здебільшого молодь, так, ми констатуємо такий феномен. Старші люди теж, зокрема ті, кому лячно. Це і є однією з головних мотивацій – страх, що країна занепаде. Цей страх відчувають здебільшого люди з низьким рівнем освіти, а також ті, хто бояться змін, глобалізації, мігрантів, які прибувають до їхньої країни. Вони бояться, що їхні шанси на вдале життя зменшуються”.

Вернер Отті та його брати розігрівають піснями публіку – прихильників ультраправих. Серед них Ґудрун і Марлен, члени молодіжної організації Австрійської партії свободи. 22-річна Ґудрун та 18-
Recommended