Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Ora News – Dekriminalizimi, Balla: Prokuroria të hetojë Flamur Nokën, PD: Nuk ka kryer krim

Ora News Lajme
Ora News Lajme
3 years ago|0 view
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Dekriminalzimi vijon të jetë debati kryesore mes mazhorancës dhe opozitës. Një ditë pasi socialistët i kërkuan zyrtarisht prokurorisë që të hetojë rastin e deputetit demokrat Flamur Noka i cili akuzohet se ka fshehur faktin që ka qenë i ndaluar në Ish-Jogusllavi, deputeti Taulant Balla, tha se duhet të hetohen të gjithë deputetët dhe zytarët që kanë fshehur të dhëna në vetëdekrlarim përfshirë këtu ish-kryeministrin Sali Berisha.
Balla: Kjo është një procedurë që ne do ta ndjekim edhe për disa raste të tjera, për deputetë apo përfaqësues të qeverisjes vendore të PD rreth të cilëve kemi mbledhur informacion për të komplentuar dosjen që do ti dorëzohet prokurorisë.

Për më shumë lexoni në:http://www.oranews.tv/vendi/balla-prokuroria-te-hetoje-flamur-noken-pd-nuk-ka-kryer-krim/

Browse more videos