Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

***İSTİLA***

kanUYKUSU
12 years ago|22.1K views
Bir Alıntı

En büyük tehlike:
Kürt istilasını PKK terörüne indirgemek

Yaşam ne kadar acımasız olursa olsun, insanlara en büyük iyiliği, gerçekleri bütün çıplaklığıyla göstermesidir. Kötülüğü ise, tehlikenin büyüklüğü karşısında aymazları, gafilleri uyarma görevini sadece az sayıdaki duyarlı insanlara yüklemesidir.
Biz Türkler, bugün yılların birikimi olan böyle bir gerçekle karşı karşıyayız.

Gerçek: Kürt istilası...
Tehlike: Kürt istilasını PKK terörüne indirgemek...

Güneydoğu'dan gelen şehit haberleri son günlerde daha da artınca, Türkler, teröre karşı toplumsal reflekslerini bu kez kimseden işaret beklemeden ortaya koydular.

Milyonlar sokaklara aktı, meydanlara sığamadı.

Bu çok haklı ve fakat çoğunlukla vatanseverlerin kendiliğinden gelişen tepki eylemlerinin arasına sızdırılmak istenen küçük gruplar cılız bir şekilde "Türkler Kürtler kardeştir" diye bağırsalar da, kitleler tarafından dikkate alınmadılar.

Aslında bu sloganı Kürtçü teröre karşı tepki gösteren Türklerin kardeşlik duygularını sömürerek avutmak için attıranlar, niyet olarak da ne denli kötü amaçlar taşıdıklarını gösterdiler.

Neydi bu? Bu, bugün bütün vatanı etkisi altına alan Kürt istilasını dikkatlerden uzaklaştırarak, gündemi sadece PKK terörüne odaklama çabasından başka birşey değildi.
PKK'nın, dünyanın gördüğü en eli kanlı bölücü teröristlerin örgütü olduğu bilinen bir gerçek.

PKK için yapılan bütün vurgular, yeni icat değil, malûmun tekrarıdır. Yeni olan, Türklerin başına musallat olan tehlikenin sadece PKK'dan ibaret olduğunu gösterme çabalarıdır.

Browse more videos