Міфи та легенди на службі у освіти

  • 9 years ago
Існує думка, що народні легенди допомагають розвивати критичне мислення. Ми дослідили проекти, які сприяють збереженню традицій народних переказів та застосовують їх у класі.

***
Париж: захоплива розповідь про складне

Економіка та кліматичні зміни можуть здатися занадто складними для вивчення у молодшій школі. Але є підхід, який тут може допомогти. Ми дізналися про нього в одній школі у Парижі, де дітей навчають, розповідаючи історії. За розповідями ховається методологічний підхід та конкретна мета: розповісти про небезпеку забруднення, економічну кризу, кліматичні зміни, тощо.

***
Мексика: навчатись від майя

Нехай ми і не віримо у всі легенди, які розповідаємо, але вони без сумніву мають культурну значущість. Пропонуємо звернути увагу на проект у Мексиці, який відновлює традицію переказів від одного покоління до наступного.

У підніжжя стародавньої піраміди майя Акансех діти знайомляться з казковими створіннями та силами, які населяють ліс та лагуни Юкатану. Школярі вивчають, які цінності стоять за кожним з цих героїв, що вони можуть розповісти.

Учні розфарбовують маски, які представляють різних створінь з міфології майя. Після розфарбування діти їх одягають та намагаються відтворити характер цих героїв. Цей проект народився з вірою у те, що молоді покоління дізнаються про ці неймовірні легенди, навчаться з них життевих цінностей, здобудуть навички, а також виростуть у повазі до культури пращурів і людей, які збудували на цій землі одну з найвидатніших цивілізацій світу.

***
Індія: наука рятує стародавні перекази

Вирушаємо в Індію. Побачимо як одна аспірантка власним прикладом заохочує молодих людей не жити лише сьогоднішнім днем, не забувати історію, а вивчати стародавні народні перекази.

Вітай Зараункар завжди захоплювалась переказами племені Веліп на Ґоа. Вона теж походить з цього племені, з міста Канакона на півдні Ґоа. Дівчина почала занотовувати перекази за людьми з її громади, коли готувалася захистити диплом магістра соціології в місцевому університеті. Сьогодні вона документує творчість свого племені під наглядом професора Аліто Сіквейри в рамках однорічного проекту, який фінансується міністерством культури Індії.

Recommended