Захмарні технології

  • 10 years ago
Якщо ви й досі гадаєте, що хмари служать тільки для того, щоб із них йшов дощ, у вас – цілком застарілі уявлення.

Сьогодні “хмарами” називають великі групи віддалених серверів, які дають змогу централізованого управління даними і он-лайн-доступу до комп‘ютерних серверів та ресурсів. Це так звані “клауд-технології” (від англійського cloud – хмара).
Останнім часом операційні системи на основі внутрішніх жорстких дисків (як от Windows чи Mac OS) поступово відходять у минуле, надто ж – у планшетах та ноутбуках, поступаючись місцем клауд-технологіям.

“Це – так звані хромбуки. На вигляд вони – цілком як звичайні ноутбуки, проте не намагайтесь знайти тут Windows: тут працює зовсім інша операційна система, хоч і в схожий спосіб. Вона відрізняється тим, що в її основі – клауд-технології, Інтернет. Вона має лише невеличкий резерв внутрішньої пам“яті для тимчасового зберігання файлів, коли ми від‘єднані від сервера, але майже все відбувається в браузері, коли ми підключені до мережі. Цей вид пристроїв – наслідок зміни трендів, що її ми всі відчули в останні роки. Ще кілька років тому наші комп‘ютери були наповнені розмаїтими програмами – для кожного типу діяльності: написання текстів, роботи із зображеннями тощо. Тепер дедалі частіше ми користуємось операційною системою та Інтернетом за допомогою веб-браузера. Таким чином ми отримуємо доступ до цілого ряду послуг, які завантажуються з мережі в режимі реального часу”, – розповідає експерт з вищих технологій Джанфранко Джардіна.

Які переваги і недоліки цієї технології?

“Почнемо з недоліків: по-перше, нам потрібно змінити підхід до роботи, адже ми не можемо більше завантажувати нагі старі програми, наприклад, ті, що є сумісними з
Windows чи Mac OS, адже це – цілком інша операційна система. Перевага полягає в тому, що у вас є пристрій порівняно дешевий, дуже простий і без потужної внутрішньої пам‘яті. Це дозволяє вам робити безліч речей – практично все з-поміж того, що їх зазвичай робить середній користувач. Завдання майбутнього полягає в тому, щоб постійно залишатись підключеними, де б ми не перебували. Ці технології набули значного поширення, хоч і дещо нерівномірного, у цілій Європі. Крім того, щораз то більш поширеними ставатимуть громадські місця безкоштовного доступу до клауд-технологій.
Таким чином, із серверами, розташованими у “хмарах”, ваш персональний комп‘ютер цілий час залишатиметься підключеним”, – каже далі Джанфранко Джардіна.

Якщо ви користуєтесь паролем доступу до клауд-сервера, звісно, існує ризик того, що комп‘ютерні пірати можуть зламати вашу систему. Перевага полягає в тому, що ваші дані не є фізично присутніми на комп‘ютері: якщо, наприклад, ви загубите планшет, або жорсткий диск комп‘ютера зламається, ви можете розпочати роботу негайно на іншому комп‘ютері.
————————————————————————————————

А тепер від хмар перейдімо до сонця. Нещодавно в передмісті Амстердама відкрили громадську велосипедну доріжку із вбудованими сонячними панелями, які виробляють електроенергію. Розробники сподіваються, що їм вдасться виробляти достатньо енергії, щоб забезпечити освітлення автошляхів і дати змогу електричним автомобілям заряджатися просто на дорозі.

Доріжку побудовано з модулів, які нагадують гру “леґо”: їх поклали на бетонну основу. Модулі покриті шаром скла, обличкованого пластмасою, аби запобігти ковзанню велосипедів. Іншими словами, ціла велосипедна доріжка перетворюється на велетенську сонячну панель.

“Використовується фактично уся площа доріжки, нам не потрібен для цього якийсь додатковий простір, немає необхідності втручатись у довкілля, ми кладемо сонячні панелі просто на доріжку”.

Розробники вважають, що протягом найближчих п‘яти років їм вдасться вивести свій винахід на комерційну основу.

Category

🗞
News

Recommended