Skip to playerSkip to main content
  • 1 week ago
बुरहानपुर का दूध वाला गांव झिरी, शुद्ध दूध के लिए मशहूर है झिरी और झांझर गांव, रोजाना 5000 लीटर प्योर मिल्क का होता है उत्पादन.

Category

🗞
News
Transcript
00:00I am
00:10I am
00:12I am
00:14I am
00:16I am
00:18I am
00:20I am
00:22foreign
00:31foreign
00:43foreign
00:47foreign
00:51and this is good for our village.
00:53How many people have been?
00:55There are 100-100 cows in one village,
00:57so there are 10,000 cows in our village.
01:00Do you think the cows are also the same?
01:02Do you think the cows are the same?
01:06Yes, I can.
01:07I can.
01:08We have the cows.
01:10You can check and see.
01:12If you don't have any time,
01:14we will get the cows.
01:16What does the cows mean?
01:18But the cows are also better than they are.
01:21They are very good.
01:24They are able to get their children.
01:26They are able to learn the kids.
01:28They are able to learn them during school.
01:30They are all young people.
01:32And they have become very good children.
01:34My name is Ashwira.
01:38We can start singing today,
01:41and we can do it.
01:44We can show you after the ring.
01:47It is a very difficult time to get out of the house.
01:54How long is this?
01:57It's been a long time to get out of the house.
02:02It's been a long time to get out of the house.
02:07It's been a long time to get out of the house.
02:12I don't know if there is a forest.
02:18What do you want to do now?
02:21The forest is very wild.
02:25The forest will turn around.
02:30This is a forest.
02:33What do you want to do now?
02:36foreign
02:50foreign
03:06In the entire area, there are 100 people from this area.
03:09There are thousands of people.
03:12How many people have the cost of Burhanpur from Burhanpur?
03:16Ten thousand.
03:18How much income is it?
03:21How much income is it?
03:23It's not that much.
03:25It's not that much.
03:27How much money is it?
03:29We are buying 4-12 kilos.
03:31We are buying 4-12 kilos.
03:33And we are buying 6-20.
03:36And we are buying 4-12 kilos.
03:40And we are buying 4-12 kilos.
03:43We are not buying 5-12 kilos.
03:45How many do you sell it?
03:47After all, we are buying water.
03:49Is there a amount to pay?
03:51Then we will get 2-3 dollars.
03:56You mean...
03:58You're buying wine?
04:00I am not sure you are asking me to do it and I am not sure how to do it
04:07I am not sure how to do it but I am not sure how to do it
04:15Bye-bye.
Be the first to comment
Add your comment

Recommended