Ara
Kitaplık
Tam ekran izle
evvelsi gün|6 görüntüleme

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı'na başvuru şartları nelerdir?

TV Haber - Program
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı'na başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 32 bin sağlık personelinin alınacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Dün yaptığı açıklamada ise Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvuru tarihlerini, hangi pozisyonlarda alımın olacağı ve başvuru şartlarını duyurdu. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı'na başvuru şartları nelerdir, hangi pozisyonlarda alım yapılacak? İşte sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren bilgiler...

Ülkemizde yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle büyük çaplı tedbirler alınmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni bir tedbirin eklenmesi vatandaşları bir nebze rahatlatıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan tedbirler arasında 32 bin sağlıkçının alınacağı bildirilmişti. Sağlık çalışanları ise o günden bu güne kadar her detayı araştırmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 32 bin personel alımına yönelik tüm detayları anlattı. Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 başvurusunun nasıl yapılacağını, başvuru şartlarının neler olduğunu ve hangi pozisyonlarda alımın gerçekleştirileceğini dile getirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI PESONEL ALIMI 2020 BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?
Sağlık Bakanlığı başvuru işlemler, bugün alınmaya başlayacak ve 1 Nisan'a kadar bu süreç devam edecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2020 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Sağlık Bakanlığı'na başvuru işlemleri hem ÖSYM üzerinden hem de İŞKUR üzerinden başvurular alınacak.

ÖSYM KILAVUZ YAYINLAYACAK
ÖSYM bugün Sağlık Bakanlığı personel alımı için kılavuz yayımlayacak. Kılavuz yayımlandığında haberimizin içinde yer vereceğiz.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM OLACAK?
11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alınacak.
26 Mart - 1 Nisan 2020 tarihleri arasında olacak.
Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.
Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında olacak.

Daha fazla videoya gözat