Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Samsun'da ilginç 'uzlaşma'...Cezadan kurtulmak için sokakta bedava çiçek dağıttı

beyazgazete
beyazgazete
evvelsi gün|6 görüntüleme
Çiçekçide çiçekleri hazırlaması
-Çiçeklerle çiçekçiden çıkması
-Uzlaştırmacı Arslan Üner’in gözetiminde çiçek dağıtması
-İnsanları çiçekleri almamak için kaçmaları
-Vatandaşlara konuyu izahı
-Kafede çiçek dağıtması
-Arslan Üner ile röportaj
-Orhan Ünlü ile röportaj
-Vatandaş ile röportaj

( SAMSUN ) Samsun'da ilginç "uzlaşma"...Cezadan kurtulmak için sokakta bedava çiçek dağıttı SAMSUN

- Samsun'da çalıntı telefonu sattığı gerekçesiyle gözaltına alınarak hakkında soruşturma başlatılan genç, telefonun sahibiyle, ‘sokakta 400 adet çiçek dağıtma’ şartıyla uzlaştı. Genç, cezadan kurtulmak için sokakta 400 çiçek dağıttı.
Samsun’da aracındaki cep telefonu çalınan bir kadın polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen polis, 20 yaşındaki Orhan Ünlü’yü, bir başkasından aldığı ancak çalıntı olduğunu bilmediği cep telefonunu satarken gözaltına aldı. Şüpheli hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Suçun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca görevlendirme yapıldı. Uzlaştırmacı Arslan Üner tarafından taraflar arasında yapılan müzakereler sonucunda şüphelinin üzerinde faturasız bir malın alınmasıyla ilgili uyarı notu bulunan 400 adet çiçek dağıtması şartıyla uzlaşma sağlandı. Uzlaşma sonucu Orhan Ünlü, Atakum ilçesindeki Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Parkı önünde yoldan geçen vatandaşlara çiçek dağıttı ve başından geçen olayı anlatıp uzlaşmak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

Yanında uzlaştırma görevlisi Arslan Üner ile çiçek dağıtan Orhan Ünlü zaman zaman zor anlar yaşadı. Çoğu vatandaş kendilerine uzatılan çiçeği tedirginlik yaşayıp almayarak yollarına devam ederken, konuyu öğrenen vatandaşlar ise uygulamanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, askere gidecek olan gence kolaylıklar dilediler. Sokakta çiçek dağıtmada zorlanan Orhan Ünlü, çiçeklerin geri kalanlarını da gittiği bir kafede oturan vatandaşlara ve kafe çalışanlara tek tek dağıtıp onları niçin çiçek dağıttığı ile ilgili bilgilendirip faturasız hiçbir örünü almamaları konusunda uyardı. Uzlaştırması Arslan Üner, "Suç eşyasının alınması, kabul edilmesi, kullanılması, çalıntı malın kullanılması dava dosyasıyla ilgili tarafların taleplerinin yerine getirilmesiyle ilgili uzlaşmayı yerine getirdik. Suçun tanımlanmasına yönelik hem bir bilgilendirme notu hem de özür mahiyetinde halkın bilinçlenmesi izin çiçek dağıttı.
Amacımız uzlaşmayı daha güzel ve barışçıl bir yöntemlerle çözmek. Halkı bilinçlendirmek. Toplumsal yararlara imza atmak” dedi.
Yarın askere gideceğini belirten Orhan Ünlü ise, "Uzlaştırmak güzel bir şey. Yarın askere gideceğim ve kafam çok rahat. Aklımla hiçbir soru işareti olmayacak. Herkesin uzlaşmasını isterim. Güzelce anlaşmalı. Kendimi şuan çok mutlu hissediyorum. Hiç kimse faturasız bir telefon, labtop ve elektronik malzeme almasın. Ben faturasız olarak almıştım, o da çalıntı çıktı. Çiçeklerin üzerine güzel bir not yazdım. Herkesin okumasını istedim" diye konuştu.
Bazı vatandaşlar ise uzlaşmanın önemine dikkat çekerek toplumsal barışa katkı sağlandığını belirtip çiçek dağıtan gence teşekkür ettiler.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/samsun-da-ilginc-uzlasma-cezadan-kurtulmak-icin-sokakta-bedava-cicek-dagitti-784529.html

Daha fazla videoya gözat