Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan anne Hacire Akar’dan tüm annelere ve ailelere çağrı

beyazgazete
beyazgazete
3 ay önce|12 görüntüleme
Hacire Akar'ın konuşması
-Akar'ın HDP il binası önündeki eylemden arşiv

( DİYARBAKIR - ÖZEL)- “Kendilerine otursunlar, el ele verip çocuklarının kanı akmasın diye onlara sahip çıksınlar”- “Oğlum beni ilk gördüğünde anne benden uzak dur dedi.
Fakat bana anne diye sesleniyor. Yürektir nasıl atayım onu. Asla oğlumu bırakmam” DİYARBAKIR

- Diyarbakır'da oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP il başkanlığı önünde eylem yapan Hacire Akar, oğlunun karakola teslim olduğu müjdesiyle eylem yaptığı yerden polis ekipleri tarafından karakola götürülürken, burada İHA’ya konuşan Anne Hcire Akar, “Oğluma kavuştum çok mutluyum. Benim bir oğlum gitti ikincisinin gitmemesi için mücadele ettim. Mücadelem sonuç verdi ve oğluma kavuştum. Tüm annelere çağrım: çocuklarınıza sahip çıkın, çocukların kanı akmasın diye onları yalnız bırakmayın” dedi.
Diyarbakır'da oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP il başkanlığı önünde eylem yapan Hacire Akar’ın eylemi sonuç verdi. Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde Akar’ın oğlu Mehmet Akar, bulunarak annesine kavuşturuldu. Edinilen bilgiye göre, çarşamba günü evden çıkan bir daha haber alınamayan 22 yaşındaki Mehmet Akar'ın annesi Hacire Akar, oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Anne Akar, oğluna kavuştu Eylemin üçüncü gününde polis ekipleri yaptıkları çalışmaların sonunda Anne Hacire Akar'a müjdeli haber verildi.
Oğlu Mehmet Akar'ın karakola giderek teslim olduğu haberini alan Hacire Akar, oğluna kavuşturuldu. “Bir oğlum gitti, ikincisi gitmesin diye öyle bir eylem yaptım” İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamada bulunan ve oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Anne Hacire Akar, “Oğluma kavuştuğum için çok mutluyum. Ben böyle bir eylemde bulunmasaydım belki de şimdi oğlum yanımda olmayacaktı. Benim bir oğlum daha önce PKK’lılar tarafından dağa götürüldü ve çıkan çatışmada öldü. Benim bir oğlumun daha böyle kurban edilmesine izin vermem. Bu yüzden eylemimi yaptım. Oğlum beni ilk gördüğünde anne benden uzak dur dedi.
Fakat bana anne diye sesleniyor. Yürektir nasıl atayım onu. Asla oğlumu bırakmam” dedi.
“Anneler el ele versinler, çocuklarına sahip çıksınlar” Ailelere ve özellikle Annelere seslenmek istediğini belirten Mehmet Akar’ın Annesi Hacire Akar, “Benim ailelere ve annelere çağrım; Kendilerine otursunlar, el ele versinler. Çocuklarını sahip çıksınlar ki çocuklarının kanı akmasın” diye konuştu.
Polis adım adım takip etti Öte yandan Mehmet Akar’ın bulunmasına ilişkin ise detaylarda ortaya çıktı. Polis ekipleri, Mehmet Akar’ı ve yanında bulunanları takibe alarak 3 gün boyunca gittikleri her noktayı didik didik inceledi. Sonunda önemli bulgulara rastlayan polis ekipleri şok baskınla Mehmet Akar’ı buldu. Akar ile birlikte HDP’li olduğu öğrenilen iki kişiyi de yakalayarak emniyete götürdü. Olayla ilgili olarak polis ekiplerinin soruşturması ise sürüyor. (SI-

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/hdp-il-baskanligi-onunde-eylem-yapan-anne-hacire-akar-dan-tum-annelere-ve-ailelere-cagri-744237.html

Daha fazla videoya gözat