Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Yaşlı Kadın Yıkılmak Üzere Olan Evde Tek Başına Yaşıyor

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı
9 months ago|1 view
Kütahya'nın Emet ilçesinde heyelan nedeniyle göçen yola yakın Günlüce köyünde 6 evde çatlaklar meydana geldiği, bazı evlerde yaşayanların risk altında olduğu görüldü.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


1 yıl içerisinde dört kez çökmenin yaşandığı yolda son göçük köyün hemen altında, 30 metre uzunluğunda ve 3 metre derinliğinde oluştu. Bölgede bulunan arazilerde de kayma meydana gelirken, oluşan son göçükten sonra köyde yola yakın olan 6 evde irili ufaklı kaymalar meydana geldiği açıklandı. Köyde evlerin kenarlarına kayma olmaması için daha önceden yapılan taş duavrların son göçük olayından sonra yıkıldığı bazılarınında yıkılmak üzere olduğu belirtildi.

68 yaşında tek başına yaşayan Hatice Şahin'in 2 katlı evinde oluşan hasarın oldukça ciddi boyutlara ulaştığı ve her geçen gün evin kaymaya devam ettiği bildirildi.

Hatice Şahin İHA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Yol yapılmadan önce evimde hiç bir şey yoktu. Bu yolu yaptılar evim kaymaya başladı. Üst kat alt kat çatladı. Çatlaklar gün geçtikçe büyüyor. Gidecek başka yerimde yok. Bunu yapanlar önlemini alsın. Bu yol olmadan böyle bir olay ben yaşamıyordum. Özellikle geçen hafta oluşan son göçükten sonra iyice duvarlarımda çatlaklar büyümeye başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum'' ifadelerini kullandı.
Köyde Hatice Şahin'in evine yakın 6 evin duvarlarında ve evlerinin çeşitli yerlerinde çatlakların oluştuğu ve gün geçtikçe bu çatlakların büyüdüğü belirtildi.

#haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Browse more videos