Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Öğrenciler ayçiçeğinden örnek alarak ‘Güneş Takip Sistemi’ tasarladı

beyazgazete
beyazgazete
10 ay önce|14 görüntüleme
sistemden görüntü
-sistemden detaylar
-öğrencilerden görüntü
-öğretmen ile röp.

( NİĞDE ) NİĞDE

- Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Solar Tracker Güneş Takip Sistemi’ tasarladı. Sistem, tıpkı ayçiçeği gibi güneşin geldiği yöne dönüyor. Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Niğde Tarım Fuarında tasarladıkları ‘Solar Tracker Güneş Takip Sistemi’ ni beğeniye sundu. Sistemle ilgili bilgi vereb öğretmen Gürbüz Erçin, sistemin tıpkı ayçiçeği gibi güneşi takip ettiğini ifade etti.
Tasarımın en kolay bulunabilir parçalarla yapıldığını belirten Erçin, “Öğrenci düzeyinde yapılabilecek ve en kolay bulunabilir parçalarla öğrencilerimiz tarafından yapılmış Güneş takip Sistemidir. Amacımız panelleri güneşe yönlendirerek verimi artırmak. Özellikle kışın yüzde 70-80 oranında verim artışı anlamına geliyor. Yazın ise yüzde 20 verim artışında bulunuyor. Sistemimiz ışığı nerede fazla görürse paneli o yöne döndürmesi prensibiyle çalışmaktadır. Sensorlarımızda herhangi bir zayıflama olduğunda diğer tarafta bulunan güneşe sensorlar vasıtasıyla panelimiz dönüyor. Tamamen öğrencilerimizin devre şeması çizimi ve parçaların birleştirmeleri öğrencilerimizle birlikte yapılıyor” dedi.
(YE-SK)

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/ogrenciler-ayciceginden-ornek-alarak-gunes-takip-sistemi-tasarladi-614031.html