Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Report TV - Flet i mbijetuari i aksidentit në Fier: Makina me shpejtësi, më përplasi në mur

3 months ago4 views

TXG8MkagApxY704

Report TV

Fier- Një ditë pas aksidentit të rëndë të Fierit, ku humbën jetën dy kushërinjtë Amarildo Dogani dhe Festim Dogani 21 dhe 29 vjeç, flet kushëriri i tyre, i vetmi i mbijetuar nga përplasja e frikshme një natë më parë.

Martin Dogani tregon se makina ka qënë me shpejtësi deri në 120 km në orë dhe ka frenuar para se ti përplasë. Ai thotë se kishin pirë kafe pak para aksidentit, e të gjithë si kushërinj kishin dalë në trotuar për të biseduar. ?Përplasja na i ndali të qeshurat?, -tregon ai.

Martin si ndodhi ngjarja?

Ishim 4 çuna xhaxhallarësh dhe po rrinim në trotuar, jo në asfalt. Kishim pirë kafe tek lokali i xhaxhait dhe dolëm jashtë po rrinim aty. Në atë moment dëgjojmë një zhurmë frenimi të madhe. Pas pak çohet njëri nga çunat ikën i pari, ikën dhe i dytë mua më kap cepi i makinës më përplas në mur. Ngela pa ndjenja, pashë vetëm makinën

Ju e njihni Amarildon, autorin e aksidentit?

E njoh është banor i zonës, e kam pasur shok shkolle.

Sipas banorëve ai bënte veprime jo normale, ecte me frena dore?

Nuk e di ai nuk ka dashur ta bënte atë. Ai ishte shumë çun i mirë, ai mund ta ketë bërë atë për shaka.

Ishte me shpejtësi?

Po besoj me 120 km në orë..

Si doli nga rruga?

Ai ka bërë një frenim

Ju ku po qëndronit?

Po diskutonim si të shkonim në Greqi, po qeshnim pastaj na ndodhi ajo që ndodhi

Report this video

Select an issue

Embed the video

Report TV - Flet i mbijetuari i aksidentit në Fier: Makina me shpejtësi, më përplasi në mur
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6so928" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above

Report this video

Select an issue

Embed the video

Report TV - Flet i mbijetuari i aksidentit në Fier: Makina me shpejtësi, më përplasi në mur
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6so928" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above