Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Erdogan: Ka përpjekje për komplot kundër Turqisë - News, Lajme - Vizion Plus

4 months ago0 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/vizionplustelevizion
https://twitter.com/VizionPlusTV

Monedha turke vijon të jete ne krize. E ndërsa tensionet janë në rritje, presidenti turk Rexhep Tajip Erdoan ripërsëriti thirrjen që qytetarët të shesin monedhat e huaja, me qëllim që të përkrahin monedhën kombëtare. Erdogan foli për një komplot kundër Turqisë nga organizatorët e përpjekjes së dështuar të grushtit të shtetit në korrik të 2016.?Vendi nuk është as i shkatërruar, as i falimentuar dhe as në krize. Dalja nga ky komplot ndaj monedhës, është rritja e prodhimit dhe minimizimi i normave të interesit. Ndaj, ju bëj thirrje shkoni në bankë dhe këmbeni monedhat e huaja në lira. Ata që nuk mund të na konkurrojnë me ne në terren, kanë sjellë komplote të parasë, por nuk kanë të bëjnë me realitetin e vendit tonë, prodhimit dhe ekonomisë reale?
Kriza e lirës turke vjen në një periudhë që marrëdhëniet mes SHBA dhe Turqisë janë ne kulmin e acarimit. Dy vendet kane mosmarrëveshje mbi një gamë të gjerë temash nga interesat e ndryshme në Siri, deri tek ambiciet e Ankarasë për të blerë sistemet e mbrojtjes ruse, por ajo që thelloi më tej krizën ishte rasti i pastorit amerikan Andrew Brunson, i cili është në gjyq në Turqi nën akuzat për terrorizëm.

Report this video

Select an issue

  • Sexual content
  • Violent content
  • Defamation or Hateful content
  • Fake news story

Embed the video

Erdogan: Ka përpjekje për komplot kundër Turqisë - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6rvyk7" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above

Report this video

Select an issue

  • Sexual content
  • Violent content
  • Defamation or Hateful content
  • Fake news story

Embed the video

Erdogan: Ka përpjekje për komplot kundër Turqisë - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6rvyk7" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above