Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Dolarını bozdurana çay bedava - ERZİNCAN

4 ay önce11 views

beyazgazete

beyazgazete

- Çay ocağının görüntüsü - Asılı yazının görüntüsü - Çay ocağında oturan müşteriler - İş yeri sahibi Gıyasettin Çetinkaya ile röportaj - Müşteri Yusuf Aytekin ile röportaj - Erzincan 'da çay ocağı işletmecisi Gıyasettin Çetinkaya, doların yükselişine tepki amacıyla bir bardak çayın fiyatını 1 liradan 50 kuruşa indirirken dolarını bozdurana da gün boyunca bedava çay vermeye başladı - İşletme sahibi Gıyasettin Çetinkaya: - "15 Temmuz'un devamı olan dolarla oynamanın Türkiye'ye vereceği zararı önlemek ve doların yükselişini protesto etmek için bu uygulamayı başlattım" - Çay ocağının müşterilerinden Yusuf Aytekin: - "Ülkemizde askeri darbe uygulandı, başaramadılar. Bu ekonomik darbeyi de başaramayacaklar"ERZİNCAN (AA) - Erzincan 'da çay ocağı işletmecisi Gıyasettin Çetinkaya, doların yükselişine tepki göstermek amacıyla dolarını bozdurup fişini getiren müşterilerinden gün boyunca çay parası almıyor.Karaağaç Mahallesi 750. Sokak'ta 30 yıldır çay ocağı işleten 60 yaşındaki Gıyasettin Çetinkaya, doların yükselişine tepki göstermek ve Türk lirasına destek vermek için bir bardak çayın fiyatını 1 liradan 50 kuruşa indirdi.Çetinkaya, bozdurduğu doların fişini gösteren müşterilerine ise gün boyunca bedava çay ikram ediyor.Müşterilerinden olumlu tepkiler alan Çetinkaya, iş yerine "Dolara ve fırsatçı hainlere inat bu iş yerinde çay 50 kuruş" yazıları astı.Gıyasettin Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine tepki göstererek, "15 Temmuz'un devamı olan dolarla oynamanın Türkiye'ye vereceği zararı önlemek ve doların yükselişini protesto etmek için bu uygulamayı başlattım. Benzer uygulamaları büyük büyük esnaflardan da bekliyorum." dedi.
- "Vatan millet için elimizden gelen her şeyi yaparız"İşletmesinde çayın fiyatını 1 liradan 50 kuruşa indirdiğini 100 dolar bozdurup bunun fişini getirenlere sabahtan akşama kadar çayın ücretsiz olduğunu söyleyen Çetinkaya şu ifadeleri kullandı:"Böyle bir kampanya yaptık inşallah Erzincan 'da örnek olur. Daha büyük zengin esnaflar bu girişime destek olursa memleketi rahatlatır. Biz her zaman devletin milletin yanındayız. Partiler önemli değil, bugün AK Parti sonra CHP, MHP. Siyasi bir amacım yok. Biz vatan millet için elimizden gelen her şeyi yaparız. Uygulamamın süresi yok, dolar yükseldikçe biz çayın fiyatını indireceğiz."Çay ocağının müşterilerinden Yusuf Aytekin de Çetinkaya'ya destek vererek, "Bu uygulama çok mantıklı olmuş. Ülkemizde askeri darbe uygulandı, başaramadılar. Bu ekonomik darbeyi de başaramayacaklar. Bu ülkenin yanında Allah var." şeklinde konuştu.
Özkan Arduç ise esnafı benzer kampanyalar düzenlemeye davet ederek, "Zaman birlik, beraberlik zamanı, bir olursak güçlü oluruz. 15 Temmuz'da darbe yaptılar başaramadılar. Şu anda da ekonomik darbeyle Türkiye'nin üzerine gelmeye çalışıyorlar ancak milletimiz çok güçlüdür." değerlendirmesinde bulundu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/dolarini-bozdurana-cay-bedava-erzincan-580639.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Dolarını bozdurana çay bedava - ERZİNCAN
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6ruhxm" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Dolarını bozdurana çay bedava - ERZİNCAN
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6ruhxm" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle