Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Çorum'da Patates Hasadına Başlandı

3 ay önce37 views

haberler

Haberler.com

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, yağışlar nedeniyle hasadı geciken patatesin kilogram fiyatının 5 liraya kadar çıktığını ancak hasadın başlamasıyla 1,5 liraya düştüğünü söyledi.


Sayan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı ile Deliler köyündeki patates hasadına başlayan üreticileri ziyaret etti.

Sayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yağmur ve dolu yağışından dolayı patates hasadının geciktiğini, aynı zamanda hasat edilen patatesin de piyasaya sürülmek yerine depolarda bekletilmesiyle fiyatının 5 liraya kadar yükseldiğini söyledi.

Çorum'un, Nevşehir ve Niğde'nin ardından önemli patates üretim merkezlerinden biri olduğuna dikkati çeken Sayan, "Ülkemizin yazlık patates ihtiyacının önemli kısmı ilimizden karşılanmaktadır. Hasat döneminde ilimizden günlük ortalama 25 kamyon patates çıkmaktadır. Patates fiyatı 5 liraya kadar yükselmişti ancak şu anda perakende satış fiyatı 1,5 lira civarında. Haber

https://www.haberler.com/corum-da-patates-hasadina-baslandi-11046209-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Çorum'da Patates Hasadına Başlandı
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6okb6n" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle