Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Ölümün Eşiğinden Döndüler

3 ay önce2 views

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine neredeyse ölümün eşiğinde getirilen 2 eşek ve bir at sağlığına kavuştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş neredeyse ölümün eşiğinden kurtardıkları hayvanların bugün oldukça sağlıklı ve iyi durumda olduğunu belirterek sahiplendirilmeyi beklediklerini söyledi.

İhlas Son Dakika YouTube Kanalı Abone Olmak İçin


Sokak hayvanları ve ölüme terk edilen diğer hayvanlara sahip çıkarak yeniden hayata kazandıran Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine oldukça kötü durumda getirilen 2 eşek ve bir at tedavileri ve bakımlarının ardından eski sağlıklarına kavuştu. Ölümle pençeleşirken merkeze getirilen hayvanlar yeniden sahiplenecekleri günü bekliyor. Merkezdeki tüm hayvanların sahiplendirme işleminin ardından yerinde takip edildiği ve iyi bakılmadıklarının tespit edilmesi halinde geri alındıkları öğrenildi.

“Kötü şartlarda bulduk”
Merkezdeki 2 eşek ve bir atın oldukça kötü bir durumda bulduklarını anlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Bugün itibariyle iki eşeğimiz ve bir at var burada. Bu hayvanlar yük hayvanı olarak kullanışmış maalesef. Biz bunları kötü şartlarda bulduk. Geldiklerinde son derece fizik ve kas gücü olarak bitik durumdaydı.
Tıbbi tedaviye ihtiyaçları vardı. Neredeyse ölümün eşiğinden kurtardık diyebilirim. Şuanda burada emekliliklerini yaşıyorlar. Gayet sağlıklı ve iyi durumdalar. Sahiplenmek isteyen olursa onları da sahiplendirmek istiyoruz. Manisalıları onları sahiplenmek adına buraya bekliyoruz. Toplamda 15’e yakın eşeğimiz vardı. Bunları sahiplendirdik tabi bu uzun bir süreç bugün hemen birkaç günlük bir süreç değil, uzun bir süreçte peyderpey sahiplendirdik. Şuan elimizde 2 eşeğimi bir tane de atımız var. Onlarda eğer istenilirse, iyi birilerine, bakabilecek birilerine biz kanaat getirirsek sahiplendireceğiz” dedi.

Sahiplenmenin ardından takipleri de yapılıyor.Sahiplendirme için aranan şartları da anlatan Akbaş, “Bizim veteriner hekimlerimizin gözetiminde bu işlemi yapıyoruz. Vatandaşın tamamen kendini veteriner hekimlerimize bu hayvanlara bakabileceğini ispat etmesi gerekiyor. Nerede bakacağını sorguluyoruz. Bizden teslim aldıktan sonra da biz yada hayvan severler gidip doğal ortamında onları gözlemliyorlar. Bakımlarının doğru düzgün yapılıp yapılmadığıyla ilgili açıkçası geri bildirim de alıyoruz. İyi bakılmadıklarını tespit ettiğimiz durumlarda hayvanı geri alıyoruz” şeklinde konuştu.

-------------------------------------------------------------------------------

İhlas Son Dakika Web Sitesi


İhlas Son Dakika Sosyal Medya Adresleri

İhlas Son Dakika Haber Akışı

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Ölümün Eşiğinden Döndüler
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6ojmab" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle