Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Avrupa'yı Gezip Bağlamayla Türk Kültürünü Tanıtıyorlar

3 ay önce107 views

haberler

Haberler.com

Türk kültürünü tanıtmak amacıyla ellerinde bağlamayla Avrupa turuna çıkan Bitlisli Mehmet Sefa Kılıçoğlu ile Samsunlu Fatih Başaran, ilk durakları Bosna Hersek'te yoğun ilgi gördü.
LEJLA BİOGRADLİJA -

Kocaeli Üniversitesinde eğitimlerine devam eden Kılıçoğlu ile Başaran, Türkiye'nin zengin kültürü ve eşsiz melodilerini Avrupalılara da tanıtmak için kendi imkanlarıyla çıktıkları yolculukta bağlama çalıp türkü söylüyor ve bileklik yapıp satıyorlar.

İlk durakları Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın işlek caddelerinde Ferhadiye'de "tezgah açan" gençler, Türkiye bayraklarıyla süsledikleri sırt çantalarıyla dikkat çekerken, bağlamanın huzur veren sesi ve farklı motiflerle işledikleri bilekliklerle yerel halkın ve turistlerin ilgi odağı oldu.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği son sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Kılıçoğlu, yaz tatilinde arkadaşı ile Avrupa turuna çıkma kararı aldıklarını söyledi. Haber

https://www.haberler.com/avrupa-yi-gezip-baglamayla-turk-kulturunu-11044923-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Avrupa'yı Gezip Bağlamayla Türk Kültürünü Tanıtıyorlar
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6ojjp5" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle