Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Alanya’da zehirlenen kişiler taburcu edildi

4 ay önce12 views

beyazgazete

beyazgazete

arşiv görüntüler

( ANTALYA ) - ANTALYA

- Antalya’nın Alanya İlçesi'nde tatil yaptıkları otelde zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvuran 23'ü çocuk 72 tatilci taburcu edilirken, bazıları da bugün ishal ve bulantı nedeniyle yeniden hastaneye getirildi.
Besin zehirlenmesi şüphesi üzerinde durulan konuyla ilgili Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan tarafında yapılan yazılı açıklamada ise 40 kişinin zehirlendiği belirtildi. Alanya’nın Kestel Mahallesinde bulunan 4 yıldızlı bir otelde tatil yapan yerli turistlerin bazıları dün öğleden sonra fenalaşıp kusma ile mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Akşam saatlerine ise otelde kalanların çoğunda aynı şikayet görüldü.
Çoğunluğu çocuk olan onlarca kişinin otelin koridorlarına kusmaya başlaması üzerine aileler durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Otele gelen yaklaşık 25 ambulans ve kendi imkanlarıyla 23’ü 72 kişiyi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile çevre hastanelere götürüldü. Besin zehirlenmesi şüphesi üzerine duruluyor ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran 23'ü çocuk 72 tatilci taburcu edilirken, bazıları bugün de ishal ve bulantı nedeniyle yeniden hastaneye getirildi.
Zehirlenme belirtilerinin çocuklarda daha yoğun olduğu, yetişkinlerde ise mide bulantısı ve kusma şeklinde şikayetler görüldüğü belirtildi. Besin zehirlenmesi şüphesi üzerinde durulan konuyla ilgili inceleme sürüyor. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı da, ”İlçemiz Kestel Mahallesi’nde bulunan bir otelde konaklayan kişilerden bazılarının otelde yedikleri akşam yemeğinden sonra kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Otelde yedikleri yemekten dolayı 40 kişinin rahatsızlandığı tespit edilmiş ve mağdurların tedavi ve muayeneleri yapılmış olup; olayla ilgili başlatılan soruşturma devam etmektedir” açıklamasını yaptı. (EA-SÇ)

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/alanya-da-zehirlenen-kisiler-taburcu-edildi-567566.html

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Alanya’da zehirlenen kişiler taburcu edildi
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6of2gn" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle