Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Basha: Beteja vazhdon!

10 months ago42 views

FSsX2HZNcjMvMjY

RTV KLAN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një dalje për mediat tha se protesta e së shtunës dha mesazhin e qartë se shqiptarët nuk e pranojnë më këtë gjendje, në të cilën sipas tij, ndodhet vendi.

"Mesazhi i protestës së djeshme ishte se shumica dërrmuese e shqiptarëve e refuzojnë qeverinë e bandës, e krimit, drogës, që janë shkaku i varfërisë, i gjendjes ku ndodhen sot të gjithë shqiptarët. Është po ashtu mesazh që shqiptarët kanë vendosur që tëmo e ulin më kokën. Është një mesazh i fuqishëm për opozitën dhe kauzën e objektivin tonë për një një qeveri antimafia".

Basha falenderoi të gjithë pjesëmarrësit në protestë dhe tha se kjo e fundit ishte "një betejë madhështore e fituar nga shqiptarët".Ne do ta vazhdojmë këtë luftë, tha Basha, ditë për ditë, bashkë me qytetarët, për të arritur fitoren e kësaj kauzë.

"Shqiptarët e bashkuar në protestë dhanë një mesazh revolte, refuzimi, papajtueshmërie me qeverinë e krimit, por edhe një mesazh shprese se Shqipëria do të bëhet. Kjo është fitorja e ditës së djeshme. Dje hapët një horizont shprese për gjithë", tha Basha më tej./tvklan.al

Report this video

Select an issue

  • Sexual content
  • Violent content
  • Defamation or Hateful content
  • Fake news story

Embed the video

Basha: Beteja vazhdon!
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6j9wr9" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above

Report this video

Select an issue

  • Sexual content
  • Violent content
  • Defamation or Hateful content
  • Fake news story

Embed the video

Basha: Beteja vazhdon!
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x6j9wr9" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above