Search
Library
Log in
Watch fullscreen
4 years ago

FESTIVALI I 1-re I INTERPRETUESVE (Pjesa e 1-re) | Kinematografia Shqiptare -2-

Ju ftojme te ndiqni videon e plote dhe origjinale te Festivalit
te 1-re te Interpretuesve qe u zhvillua ne vitin 1983 ne Tirane.
Interpretues dhe kengetare te degjuar te vendit ne kenge.

EMA QAZIMI
LUAN ZHEGU
AFERDITA ZONJA
KOZMA DUSHI
PELLUMB ELMAZI
PARASHQEVI SIMAKU
BASHKIM ALIBALI
EDUARD JUBANI
TONIN TERSHANA
JOLANDA DHAMO
MARINA GRABOVARI
ARTA BABARAMO
BURBUQE RADA
WILSON SHAHINI
GRAMOZ BURBA
SHPRESA RANZA
DHIMITER DUSHI
TATIANA ISAI
PETRIT LULO
ELVIRA KOROVESHI

Browse more videos

Browse more videos