Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Marmarabirlik'ten üreticiye 7 bin zeytin fidanı

beyazgazete
beyazgazete
2 yıl önce|6 görüntüleme
Zeytin fidanı dağıtımdan görüntüler ve başkanlarla röportaj

( BURSA ) BURSA

- Marmarabirlik’e bağlı 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, artan rağbete cevap vermek için üyelerine 7 bin adet domat cinsi yeşil zeytin fidanı dağıttı.
Mudanya zeytin depolama tesislerinde gerçekleşen fidan dağıtımına kooperatif Başkanı Ali Yıldız ve Marmarabirlik Genel Başkan Yardımcısı Şevket Karagöz katıldı.
Fidan dağıtımı sırasında açıklama yapan Kooperatif Başkanı Yıldız, “Bölgede yetişmeye domat cinsi yeşil zeytin fidanlarını sembolik bir rakamla üreticimiz talepleri doğrultusunda kendilerine veriyoruz. Fidanların tanesisin 25 lira olmasına rağmen, bizler üreticimizin beyanları doğrultusunda kendilerine 50 kuruş gibi bir ücretle teslim ediyoruz. Fidanlarımız yetersiz gelip talep olursa, alacağımız beyan doğrultusunda yeniden getireceğiz. Böylece üreticimize destek olarak alternatif bir ürün sağlanmış olacak. Marmarabirlik böylece kendi bölgesinde olmayan bu zeytini kendi bölgesinde yetiştirmiş olup, kendi üreticisinden alma yoluna gidecektir” dedi.
Marmarabirlik Genel Başkan Yardımcısı Karagöz ise, "Bu kararı geçen yıl almıştık. Bizim bölgemizde hissettiğimiz bu tür zeytini yetiştirmeyi, diğer bölgelerden almak yerine kendi üreticimizden alarak kazanmasını amaçladık. Dünya ve ülkemiz de yeşil zeytine karşı bir talep artışı var. Bu fidanların üretim maliyetleri düşük olup zeytin hasadından önce, Eylül Ekim aylarında toplanabildiğinden ek bir işçilik masrafı da gerektirmiyor. Kooperatifimize, birliğimize ve üreticimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/marmarabirlik-ten-ureticiye-7-bin-zeytin-fidani-510427.html

Daha fazla videoya gözat