Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

700 yıllık çınarı kurumaya terk ettiler

beyazgazete
beyazgazete
2 yıl önce|5 görüntüleme
TARİHİ ÇINARDAN GÖRÜNTÜ
-ÇINARIN KURUYAN DALLARINDAN GÖRÜNTÜ
-KÖYDEN DETAYLAR
-ÇINARDAN DETAYLAR
-KÖY MUHTARI AHMET ÇAKMAK VE KÖYLÜLERLE RÖP

( BURSA -ÖZEL-HD)- Katırlı köyünün simgesi 700 yıllık çınar bakımsızlıktan çürümeye başladı- Köylüler dilekçe vermelerine rağmen 2 yıldır ilgilenilmemesinden şikayetçi BURSA

- Bursa'da 700 yıllık çınar bakımsızlıktan çürümeye başladı.
Bakım yapılmazsa tarihi çınar kuruyacak. Gemlik ilçesinin Katırlı köyünde bulunan ve köy ile birlikte ekildiği tahmin edilen asırlık çınar son yıllarda kurumaya başladı.
Çınarın dallarının yarısı kurudu. Sadece 2 dalı kalan tarihi çınar için köylüler belediyeye haber verdi. Belediye yetkilileri tarafından gelip incelenen çınarın 2 aya bakımı yapılacağı söylendi. Bu vaadin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen tarihi çınara bakım yapmaya kimsenin gelmediğini belirten köylüler, çınarın bir an önce kurtarılmasını istiyor. 700 yıllık tarihi çınarlarının dedelerinin hatırası olduğunu ifade eden Katırlı Muhtarı Ahmet Çakmak, "Köyümüz 700 yıllık bir köy. Köyümüzün kurulduğu tarihle aynı zamanda dikilen çınar kurumaya başladı.
Çınarın dalları kurudu, şimdi 2 dalı kaldı. Onlar da kurumaya başladı.
2 yıl önce belediyeye bakım yapılması için başvuru yaptık. 2 ay sonra bakım yapacağız dediler. 2 yıl oldu, gelen giden yok. Bu çınarın altında dedelerimiz oturmuş, şimdi de biz oturuyoruz. Tarihi çınarımız kurumasın kurtarılsın" dedi.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/700-yillik-cinari-kurumaya-terk-ettiler-507725.html

Daha fazla videoya gözat