Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Minik öğrenciler okullarında Köme yaptılar, Mehmetçiğe gönderecekler

beyazgazete
beyazgazete
geçen yıl|4 görüntüleme
Çocukların görüntüsü
-Çocukların Köme yaparken görüntüsü
-Kömelerin kurutmaya bırakılması,
-Okul aile birliği başkan yardımcısı ve velinin konuşması
-Çocukların bahçeden havuç toplaması

( DÜZCE -ÖZEL-HD)- Minik öğrenciler yöresel ürünleri öğreniyorlar DÜZCE

- Düzce Konuralp Anaokulu minik öğrencileri okulda yöresel ürünler yapıyorlar doğal beslenmenin yollarını öğreniyorlar. Yufka açmayı, turşu yapmayı öğrenen minikler şimdi ise hak dilinde cevizli sucuk denilen köme yaptılar. Konuralp Anaokulu yönetimi okul aile birliğinin desteği ile okulda bir çok etkinliğe imza atıyorlar. Daha önce okulda yufka açmayı, turşu yapmayı, erişte yapmayı öğrenen öğrenciler bu kez ise Köme yapmayı öğrendiler. Okulda öğrenciler tarafından ipe dizilen cevizler pekmez, un, şeker ve bal karışımı ile yapılan muhallebiye batırarak halk dilinde cevizli sucuk olarak da bilinen Köme yaptılar. Yöresel ürünleri yapan öğrenciler büyük bir keyif alıyorlar. Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Gülşah Ercan “Okulumuzda yöresel etkinliklerimiz var daha öncesinde çocuklarımız yufka, erişte, mantı yapmıştı. Bu gün ise köme yaptık. Bunları yaparken ki amacımız çocuklarımızın eskiden evlerde yapılan yöresel ürünleri görmelerini sağlamak bunları tattırmak için yapıyoruz” dedi.
Öğrenci velileri ise Köme’nin nasıl hazırlandığını anlattılar ve çocuklarının bu etkinliklerde büyük bir zevk aldığını söylediler. Köme’ler Mehmetçiğe Minik öğrenciler tarafından yapılan cevizli sucuklar kuruduktan sonra Suriye’nin Afrin kentinde Zeytin Dalı operasyonunu gerçekleştiren Mehmetçiğe gönderilecek. Çocuklar sebze yetiştiriyorlar Konuralp Anaokulunda öğrenciler okul bahçesinde de sebze yetiştiriyorlar. Minik öğrenciler ektikleri havuçları bahçeden toplayarak afiyetle yediler.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/minik-ogrenciler-okullarinda-kome-yaptilar-mehmetcige-gonderecekler-496929.html

Daha fazla videoya gözat