Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Doğadan Topladığı Ağaç Parçalarına "Hayat" Veriyor

11 ay önce31 views

haberler

Haberler.com

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ahşap işleriyle uğraşan Şeref Ünal, 30 yıldır doğadan topladığı ağaç parçalarını tezgahında işleyerek süs eşyasına dönüştürüyor.
MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ -

Orman ile deniz ve dere yataklarından ağaç parçalarını toplayan 55 yaşındaki Ünal, tezgahında işlediği parçaları vazo, saksı ve tabak gibi günlük kullanıma elverişli parçalar halinde getiriyor.

Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan beri el sanatlarına meraklı olduğunu, bu merakını da doğada ve çevresinde bulduğu çürümeye yüz tutan ağaç parçalarını değerlendirerek giderdiğini anlattı.

Kullanılmayan ve odun gözü ile bakılan ağaç parçalarını değerlendirdiklerini belirten Ünal, "Ahşabı belli bir şekle sokup insanların yaşam alanlarında süs malzemesi olarak ya da günlük kullanabilecekleri şekilde yapıyoruz. Son yıllarda çelik ve plastikten yorulan insanlar ahşaba doğru müthiş bir yönelme içerisinde. Günlük kullanımda eşyaların çoğunda ahşap tercih edilmeye başlandı. Haber

http://haberler.com/dogadan-topladigi-agac-parcalarina-hayat-veriyor-10239625-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Doğadan Topladığı Ağaç Parçalarına "Hayat" Veriyor
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x694j3t" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle